Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


15.02.2009, godz.: 20:00

SAXON, ICED EARTH - koncert!

Już w lutym na wyjątkowym koncercie w Polsce wystąpią kultowy Iced Earth oraz legenda heavy metalu – Saxon. Zespoły będzie można zobaczyć na jedynym w swoim rodzaju show w warszawskiej Stodole, który odbędzie się w ramach trasy “The Battalions of Steel Tour featuring Saxon and Iced Earth\".

ICED EARTH
Iced Earth to amerykański zespół powermetalowy założony w Tampie na Florydzie w 1984 roku. Jego założycielem oraz liderem jest Jon Schaffer. Tak naprawdę historia zespołu rozpoczęła się w 1989, kiedy to Iced Earth nagrali i wydali w liczbie tysiąca egzemplarzy demo \"Enter The Realm\", które niemiecki \"Rock Hard\" uznał za demo roku. Teksty Iced Earth mówią o moralności, egzystencji, przemianie, a także religii, filozofii czy fantastyce. Ciężką pracą i solidną muzyką, Iced Earth dopracowali się, zwłaszcza w USA i Niemczech, statusu niemal kultowego. Grupa nagrała 11 płyt, z których ostatnie pochodzą z 2007 oraz 2008 roku i zatytułowane są odpowiednio „Framing Armagedon (Something Wicked Part 1)” oraz „The Crucible of Man (Something Wicked Part 2)”. Na warszawskim koncercie z pewnością będzie można usłyszeć kompozycje z najnowszych albumów jak i te klasyczne utwory, pochodzące z lat 90’. Dla Iced Earth będzie to pierwszy koncert w naszym kraju.

SAXON
Saxon to brytyjski zespół muzyczny z kręgu NWOBHM założony w 1976 roku, pierwotnie występujący pod nazwą Son of a Bitch. Ta brytyjska grupa nowej fali brytyjskiego heavy metalu, należy do grona najbardziej charyzmatycznych zespołów na świecie. Gdziekolwiek pojawia się Saxon, tam fani mogą liczyć na klasyczne show wypełnione energetycznymi i wiecznie żywymi dźwiękami. Po ponad trzydziestu latach w trasie wciąż brzmią tak samo świeżo i utrzymują się w hard rockowej pierwszej lidze. Na początku lat osiemdziesiątych pisano o nich jako o najgłośniejszej, najbardziej energetycznej i poruszającej metalowej formacji. Niewiele się od tej pory nie zmieniło - z czasem zyskali większą charyzmę i moc jakiej pozazdrościć im może każda młoda formacja. Teksty to przede wszystkim opisy rock’n’rollowego życia, którego nierozerwalną częścią są motocykle i koncerty.

W centrum każdego show Saxon jest zawsze lider grupy Biff Byford ze swoim potężnym, niepowtarzalnym wokalem. Do tego należy dodać pasję i zręczność gitarzystów: Paula Quinn oraz Douga Scaratt. - Można bez przesady powiedzieć, że obecny skład Saxon jest najlepszym w historii zespołu – przekonuje Biff. Skład dopełniają: perkusista Nigel Glockler oraz basista Nibbs Carter. Ostatnim albumem grupy jest płyta pochodząca z 2007 roku zatytułowana „The Inner Sanctum”. Muzycy zapowiadają premierę swojego osiemnastego albumu na 19 stycznia przyszłego roku. Płyta będzie nosiła tytuł „Into The Labyrinth” i promuje ją utwór „Live To Rock”.

Ostatnio Saxon zawitał do Polski w 2007 roku, dając dwa rewelacyjne, długo wyczekiwane przez fanów show. W lutym 2009 będzie podobnie - energetyczne święto dla wszystkich fanów New Wave Of British Heavy Metal! Ten koncert to jedyna okazja aby usłyszeć na żywo takie klasyki heavy metalu jak “Hold On”, “And the Bands Played On”, “Princess of the Night”, “Broken Heroes” czy “747(Strangers in the night)” oraz zupełnie nowe kompozycje.

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów znakomitego, klasycznego heavy metalu!

Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.

Wejście do klubu od godz. 19:00
Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:00

Ceny biletów
w przedsprzedaży 100 zł
w dniu koncertu 110 zł

SAXON, ICED EARTH
2009-02-15, niedziela
Klub Stodoła
ul. Batorego 10


Organizator: Metal Mind Productions

więcej informacji o imprezie »

« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt