Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


27.11.2008, godz.: 11:00

Dyrektorzy bibliotek narodowych po raz drugi spotkają się w Warszawie

Po raz drugi polska Biblioteka Narodowa stanie się forum wymiany myśli i doświadczeń oraz przyjmie rolę lidera wśród bibliotek narodowych naszego regionu. Zeszłoroczne seminarium zostało niezwykle wysoko ocenione zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Wszyscy uczestnicy zwracali uwagę na konieczność kontynuowania spotkań kadry zarządzającej największymi bibliotekami Europy Środkowo-Wschodniej. Podobne problemy i doświadczenia bibliotek tego regionu sprawiają, że dyrektorzy muszą rozstrzygać zagadnienia, które nie istnieją w zamożnych i rozwiniętych technologicznie bibliotekach Europy Zachodniej. Pozwala to także na wypracowanie spójnego stanowiska, które w konsekwencji pozwala tym bibliotekom zdecydowanie zaznaczyć swoją obecność w organizacjach ogólnoeuropejskich.

Po raz drugi odbędzie się w Warszawie coroczne seminarium dyrektorów bibliotek narodowych Europy Środkowej i Wschodniej pod hasłem „Nowa rola bibliotek narodowych”. W tym roku dyrektorzy dyskutować będą o niezwykle aktualnym problemie obecności internetowych serwisów komercyjnych w domenach publicznych. Seminarium, organizowane przez warszawską Bibliotekę Narodową, już w swojej pierwszej edycji rok temu, stało się ważnym forum wymiany doświadczeń i formułowania wspólnego stanowiska wobec wyzwań, które nie istnieją w zamożnym, zachodnim świecie. Dzięki tym spotkaniom Polska staje się liderem wśród bibliotek regionu.

Seminarium „Nowa rola bibliotek narodowych. Obecność serwisów komercyjnych w domenach publicznych” odbędzie się w czwartek, 27 listopada w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213 o godz. 11. Wezmą w nim udział dyrektorzy, wicedyrektorzy i przedstawiciele bibliotek narodowych Białorusi, Bułgarii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Rosji, Rumunii oraz Polski, którzy omówią następujące zagadnienia:

 • Biblioteki a komercyjne serwisy internetowe
 • Finansowanie dostępu w bibliotekach do serwisów komercyjnych
 • Powszechny dostęp do informacji a kwestia komercjalizacji opracowania bibliografii narodowych

  W drugiej części spotkania, o godz. 14, dyrektorzy wezmą udział w Forum Wydawców prowadzonym przez Kubę Frołowa, redaktora naczelnego dwutygodnika „Biblioteka Analiz”.


  Międzynarodowy Panel Dyskusyjny Dyrektorów Bibliotek Narodowych Europy Środkowej i Wschodniej
  Nowa rola bibliotek narodowych - Obecność serwisów komercyjnych w domenach publicznych


  W dyskusji wezmą udział dyrektorzy, wicedyrektorzy i przedstawiciele bibliotek narodowych z: Białorusi, Bułgarii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Rosji, oraz Rumunii.
  Panel dyskusyjny poprowadzi dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski

  11–13 Część I spotkania
  Biblioteki a komercyjne serwisy internetowe
  Finansowanie dostępu w bibliotekach do serwisów komercyjnych
  Powszechny dostęp do informacji a kwestia komercjalizacji opracowania bibliografii narodowych

  14–15 Część II spotkania
  Forum Wydawców, które poprowadzi Kuba Frołow, redaktor naczelny dwutygodnika „Biblioteka Analiz”

  Językiem oficjalnym spotkania będzie rosyjski. Dyskusja tłumaczona będzie na języki polski i angielski

  27 listopada 2008 roku,
  w godzinach 11–15
  Biblioteka Narodowa,
  al. Niepodległości 213,
  sala 200 (wejście B)  « zobacz pełny kalendarz »
  « powrót do strony głównej • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »

  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

  więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt