Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


07.09.2008, godz.: 11:00

finał zawodów DOG CHOW DISC CUP

W dniach 6–7 września 2008 r., odbędzie się finał zawodów DOG CHOW DISC CUP na POLU MOKOTOWSKIM w Warszawie.
zobacz relację

W zapierających dech w piersiach zawodach swoje umiejętności prezentować będą zespoły z Polski i Czech.

Najbliższa sobota, 6 września, będzie ostatnią szansą zakwalifikowania się do udziału w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 7 września.
Jedynie 15 najlepszych drużyn trzech serii rozgrywek regionalnych kwalifikuje się do finału. Finaliści będą walczyć o tytuł mistrza Dog Chow Disc Cup.

Tegorocznej edycji zawodów będzie przewodniczyć międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą Marcus Wolff i Sabine Bruns z Niemiec, czterokrotni mistrzowie z rzędu w zawodach European DogFrisbee Championship.

Dogfrisbee to fantastyczny widowiskowy sport i wspaniała zabawa dla całej rodziny.
W zawodach może wziąć udział każdy pies, ponieważ konkurs nie ogranicza się do psów z rodowodem.

Podczas tegorocznej edycji Dog Chow Disc Cup byliśmy już świadkami dwóch rewelacyjnych eliminacji regionalnych. Pierwsze rozgrywki eliminacyjne miały miejsce we Wrocławiu 1 czerwca 2008 r., natomiast druga runda rozgrywek eliminacyjnych odbyła się podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych na sopockim hipodromie w dniach 9–10 sierpnia br.
Oba te widowiska przyciągnęły bardzo liczną publiczność – zmagania we Wrocławiu oglądało ponad 5 000 osób.

Co to właściwie jest Dogfrisbee?
Zawody składają się z dwóch konkurencji:
Frisbee (w 3 kategoriach: Młode Psy, Starters i Open) i Super Mini Distance.

Konkurencja Frisbee obejmuje 2 rundy programu dowolnego, podczas którego zawodnicy muszą wykonać układ choreograficzny do muzyki zawierający pewną liczbę standardowych trików. Do elementów obowiązkowych należą tzw. „overy”, kiedy pies przeskakuje przez jakąś część ciała tresera i łapie frisbee; „vaulty”, kiedy pies odbija się od ciała tresera; „dog catch”, kiedy pies łapie dysk w locie, a treser łapie psa (!). Sędziowie przyznają punkty na podstawie różnorodności trików, sposobu, w jaki zespół wykorzystuje przestrzeń, jakości współpracy psa i tresera oraz liczby udanych rzutów.
Drugim elementem konkurencji Frisbee jest 90-sekundowa runda „Toss and Fetch”, gdzie treser musi przerzucić dysk nad polem podzielonym na strefy o długości 10 jardów. Liczba zdobytych punktów zależy od miejsca, w którym pies złapie frisbee. Liczy się pięć najlepszych złapanych rzutów.

Super Mini Distance to dwie dodatkowe rundy „Toss and Fetch”, ale jest to osobny konkurs z osobnymi nagrodami.
Jeśli chcesz się przekonać, że psy naprawdę potrafią latać, dołącz do nas.


Dogfrisbee w Polsce
„W Polsce Dogfrisbee to stosunkowo młoda dziedzina sportu, jednak jej popularność wzrasta w zadziwiająco szybkim tempie. Organizatorzy zawodów Dog Chow Disc Cup są członkami DiscBusters – to pierwszy klub tej dyscypliny, utworzony w 2005 roku.
W 2006 roku zorganizowano pierwsze mistrzostwa DCDC. Rok później DiscBusters
i wrocławski klub psich sportów Woof zorganizowały Mistrzostwa Europy w Dogfrisbee. Zawody odbyły się we Wrocławiu, a uczestniczyły w nich drużyny z Polski, Rosji, Słowenii, Holandii, Belgii, Czech i Niemiec”. Trzecia edycja Dog Chow Disc Cup rozgrywana w bieżącym roku gromadzi rekordowe ilości zawodników i widzów, a poziom wielu prezentacji z udziałem człowieka, psa i talerzyka frisbee jest na najwyższym światowym poziomie.


Miejsce zawodów:
okolice placu zabaw

Plan czasowy zawodów:
niedziela
10:00 Super Minidistance 1 Runda
11:00 Freestyle Young Dogs
11:30 Freestyle Open
13:00 Minidistance Young Dogs, Open
14:00 Zabawa - Skok wzwyż dla psów z.. Jackiem Wszołą!
15:00 Freestyle Young Dogs - Finał
15:30 Super Minidistance - Finał
16:15 Freestyle Open - Finał

więcej informacji o imprezie »

« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt