Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


06.09.2008, godz.: 16:00

WSPOMNIENIE STAREJ WARSZAWY

W klimat dawnych lat przedwojennych i tuż powojennych przeniesiemy się 6 września w sobotę podczas imprezy plenerowej pt. „Wspomnienie starej Warszawy”, która odbędzie się na placu Narutowicza w godzinach 16.00-20.00.

Ta część Ochoty rozbrzmi dźwiękiem jarmarków. Będziemy mieli okazję zatopić się w gwarze ulicznym sprzed lat: nawoływania przekupniów, gazeciarzy, kramarzy, kataryniarzy, ulicznych garkuchni (niezapomniane przez starych mieszkańców stolicy, słynne „pyzy z kotła”).
Wśród straganów oferujących przedmioty różnego asortymentu odbędą się działania animacyjne – tematyczne warsztaty artystyczne związane z historią i tradycjami warszawskimi. (...)

Będzie również można obejrzeć wystawę zdjęć, dokumentujących życie na Starej Ochocie i Rakowcu pt. „Ochota w starych fotografiach”.
Do współpracy zaprosiliśmy Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, które przygotowało specjalnie na tę okazję zabawę dla dzieci „Zbudujemy Ochotę naszych marzeń”, konkurs wiedzy o Warszawie oraz stoisko z książkami historycznymi i albumami w bardzo atrakcyjnych cenach.
Atmosferę podkreślą występy sceniczne warszawskich kapel:
Kapela Czerniakowska,
Kapela Warszawska Staśka Wielanka,
Chłopaki ze Starej Paki,
Zespół Wrzos z Dzielnicowego Klubu Seniora „Ochota”
oraz zaproszonego gościa, przedstawiciela folkloru innego miasta: Kapela-kabaret „Lwowska Fala”.

Na trasie pl Narutowicza – pętla Zieleniecka będzie kursował zabytkowy tramwaj reklamujący wydarzenie i dowożący bezpłatnie wszystkich chętnych.


Tytuł imprezy:
WSPOMNIENIE STAREJ WARSZAWY
Miejsce:
plac Narutowicza
Termin:
6 września 2008 (sobota), godz. 16.00-19.00
Organizator:
Ośrodek Kultury Ochoty
tel. 022 822 48 70
www.oko.com.pl« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt