Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


07.06.2008

III Warszawskie Dni Recyklingu

Warszawskie Dni Recyklingu odbędą się w dniach 2-7 czerwca 2008 roku. Przedsięwzięcie jest poświęcone promocji selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania.

Impreza ma charakter naukowo-rozrywkowy. Pierwsza część – konferencja dla nauczycieli, wycieczki ekologiczne, spotkania branżowe – jest adresowana do środowisk szkolnych, nauczycieli, zarządców i właścicieli nieruchomości, organizacji branżowych, pozarządowych organizacji ekologicznych oraz mediów.

Punktem kulminacyjnym będzie piknik rodzinny na Polu Mokotowskim w dniu 7 czerwca 2008 r. organizowany dla mieszkańców Warszawy oraz zaproszonych gości. Warszawiacy będą mogli wziąć udział w wielu ekologicznych konkursach oraz otrzymać zielone upominki. Za przyniesione surowce jak co roku będzie można otrzymać piękne zielone nagrody - kwiaty, drzewka i zioła.

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród mieszkańców recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Warszawskie Dni Recyklingu to przedsięwzięcie wieloletniego programu edukacji ekologicznej „Warszawa Stolicą Czystości” realizowanego w Warszawie od 2005 r.
Organizatorem imprezy jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Merytorycznymi partnerami są organizacje odzysku: REKOPOL i REBA oraz Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL i Fundacja PlasticsEurope Polska.

W Warszawie wytwarzamy około 750 tysięcy odpadów komunalnych rocznie, co oznacza około 400 kg tych odpadów na mieszkańca. Nadal aż 80% wytworzonych przez nas odpadów trafia na składowiska, a jedynie 2-2,5% zostaje poddane recyklingowi.

więcej informacji o imprezie »

« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt