Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


29.05.2008, godz.: 20:00

KABARET pod EGIDĄ

Impreza z cyklu: Kabaretowa Scena OKO; wystąpi KABARET pod EGIDĄ

Z cyklu Kabaretowa Scena OKO, w dniu 29 maja (czwartek) o godz. 20.00 w Ośrodku Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75, wystąpi jedyny prawdziwie warszawski kabaret, światowej sławy, legenda polskiej satyry KABARET pod EGIDĄ.

Świetny skład! Doskonała zabawa, drwiny, szyderstwa, ironia, śmiechoterapia, anty depresja i… dużo, dużo więcej!

Kabaret pod Egidą powstał w 1967 roku jako artystyczna kontynuacja studenckiego kabaretu Hybrydy. Wyrzuceni z klubu studenckiego twórcy kabaretowi: Jan Pietrzak, Jonasz Kofta, Adam Kreczmar i muzycy: Krzysztof Paszek, Jan Raczkowski postanowili nie dać się rozpędzić i dalej grać. Łatwo nie było. Kabaret dostał zgodę władz na występy w salach tylko do 100 osób w kilku miastach. Był nieustannie cenzurowany i inwigilowany. Autorzy musieli szukać specjalnego sposobu formułowania tekstów, by widz wiedział, o co chodzi, a cenzura nie miała powodów do ingerencji.

Tak zrodził się szczególny styl, odróżniający Egidę od innych zespołów. Szło o to, by w nastroju zabawy mówić o sprawach istotnych społecznie i politycznie. Nazwano ten rodzaj wypowiedzi satyrą obywatelską. Kabaret pod Egidą wypływał na szersze wody jedynie w okresach politycznych „odwilży”, kiedy władza ludowa chciała pokazać ludzkie oblicze socjalizmu, np. po zmianie Gomułki na Gierka i podczas „karnawału Solidarności” w sezonie 1980/81. W III Rzeczpospolitej też nie było dobrej pogody dla „egidowej" satyry. Nie było jej w radiu i telewizji. Przez wiele lat uniemożliwiano kabaretowi występy w Warszawie. Musiał przenieść się do Krakowa i Bytomia, aby przetrwać. Po niedawnym powrocie do Warszawy już w IV RP występował w hotelu Radisson, w Domu na Smolnej i w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, gromadząc jak zwykle wierną publiczność. Od października 2007 EGIDA występuje na Ochocie.

Impreza biletowana. Cena 30 zł
Sprzedaż biletów:
Kasa OKO, ul. Grójecka 75
Rezerwacja biletów pod nr (022) 822 48 70, (022) 822 93 69

Termin: 29 maja 2008 - czwartek
Miejsce: Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt