Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


29.03.2008, godz.: 20:00

Pokaz filmu "Hamlet" z muzyką na żywo

Asta Nielsen w roli Hamleta – tylko w kinie Iluzjon.

Iluzjon Filmoteki Narodowej serdecznie zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu „Hamlet”, który odbędzie się w sobotę, 29 marca 2008 r. o godz. 20.00.

Hipoteza, która w pewnych okresach zyskiwała na popularności, że książę Hamlet był kobietą, stała się punktem wyjścia filmowej historii. Oto przychodzi na świat królewska córka. Ze względu na konieczność utrzymania sukcesji, płeć dziecka trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Reszta wypadków toczy się w ślad za swym literackim pierwowzorem, choć nie bez istotnych modyfikacji. W roli Hamleta wystąpiła Dunka – Asta Nielsen zwana “muzą kina niemego”, wspaniała aktorka dramatyczna.

Film powstał w 1921 roku, w Polsce jest pokazywany niezwykle rzadko - jedyna kopia filmu znajduje się w archiwum Filmoteki Narodowej.

Projekcji towarzyszyć będzie duet muzyczny w składzie:
Paweł Szamburski – klarnet, klarnet basowy
Maciej Trifonidis Bielawski – ośmiostrunowa gitara basowa oraz instrumenty dęte

Informacje o muzykach:

Paweł Szamburski
Gra na klarnecie oraz klarnecie basowym.
Studiował na wydziale Antropologii Kultury, a także Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzy niezależną wytwórnię płytową oraz Stowarzyszenie Kulturalne Lado Abc.

Jest założycielem i liderem zespołu Meritum. Udziela się w wielu projektach muzycznych: Tupika, Cukunft, o.Grandier, Sztetlach, SzaZa oraz Horny Trees. Tworzy solowy projekt „Repeat One” na klarnet amplifikowany oraz prowadzi autorski cykl imprez z muzyką improwizowaną „Djazzpora”.

Grał lub współpracował z takimi artystami jak: Raphael Rogiński, Tomasz Duda, Patryk Zakrocki, Macio Moretti, Tomasz Stańko, Mikołaj Trzaska, Noel Akchote, Pavel Fajt, Bartosz Weber, Kuba Kossak, Sebastian Wypych, Michał Górczyński, Hubert Zemler, Roman Ślefarski, Maciej Bielawski, Josquen Roset, Norbullo, Dj Lenar, Dj Dfc, Dj Olive i wielu innych.

Maciej Trifonidis Bielawski
Gra na ośmiostrunowej gitarze basowej oraz instrumentach dętych. W swojej muzyce łącząc brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją, a precyzyjnym zapisem utworów wymyka się rutynie i stagnacji.

Kieruje się intuicją i emocjami, odkrywa nowe lądy muzyczne, dzięki czemu uzyskuje prawdziwy obraz muzyki jaką w sobie nosi.

Grał i współpracował z: Trapezfik, Słoma i Bębnoluby, Batyskaf, Marek Biliński, Mamadu Diouf, Anna Patynek, Beckaye Aw, K.a.s.a, Drums NRG, Muzykoterapia, Mafrik, Makossa, Kerd.

Aktualnie tworzy w Tricphonix, Trifonidis oraz w Horny Trees.« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt