Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


09.03.2008, godz.: 19:30

„Marzec ’68 – zapis filmowy"

W niedzielę, 9 marca, Kino Iluzjon pokaże trzy filmy dokumentalne przedstawiające wydarzenia marcowe – w zestawieniu znalazły się „Z dni marcowych” filmowane przez operatorów WFD a także MSW oraz dwa fragmenty wykopiowane z polskiej kroniki filmowej z 1968 r. Po krótkich dokumentach zapraszamy na pokaz filmu „Indeks”, który premierę miał w 1981 roku, mimo że został zrealizowany cztery lata wcześniej.

9 marca, Godz. 19.30

Z DNI MARCOWYCH
Wydarzenia marcowe filmowane przez operatorów WFD a także MSW. Kolejne ujęcia pokazują fragmenty przedstawienia „Dziadów” w Teatrze Narodowym, tłumy zbierające się przed Uniwersytetem, wiec na Politechnice Warszawskiej a także wiec robotników FSO i Huty Warszawa.

WYDARZENIA MARCOWE
fragment wykopiowany z POLSKIEJ KRONIKI FILMOWEJ
FRAGMENT POLSKIEJ KRONIKI FILMOWEJ z 1968 r.
Zapis spotkania Władysława Gomułki z aktywem partyjnym w dniu 19 marca 1968 r. a także jego przemówienia odnoszącego się do aktualnej sytuacji w kraju.

INDEKS
scen. i reż.: Janusz Kijowski; zdj.: Krzysztof Wyszyński; wyk.: Krzysztof Zaleski, Ewa Żukowska, Justyna Kulczycka, Małgorzata Niemirska, Lucyna Winnicka i inni / Polska 1977; premiera 1981; 97 min.

Po wydarzeniach marcowych w 1968 r. rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Studenci zauważają na listach brak kilku nazwisk a próby wyjaśnienia sytuacji kończą się dla jednego z nich relegowaniem z uczelni. Chłopak podejmuje pracę jako robotnik, próbując jednocześnie zająć się pisaniem. Jest coraz bardziej samotny, jego bezkompromisowość nie jest rozumiana przez kolegów, usiłujących różnymi drogami urządzić się w życiu.

Gorzki film Kijowskiego, zatrzymany na cztery lata przez cenzurę, mówi o konsekwencjach, jakie spowodowały wydarzenia marcowe – jednostkowych tragediach ludzi, którzy za udział w nich gorzko zapłacili.« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt