Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


18.02.2008, godz.: 14:00

otwarcie wystawy Polska Sztuka Książki z przełomu XX i XXI wieku

Biblioteka Narodowa i Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Polska Sztuka Książki z przełomu XX i XXI wieku.
Wystawa dzieł nagrodzonych w konkursach Sztuki Książki 1997-2006

Kuratorzy: Alicja Słowikowska, Jadwiga Tryzno

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi od lat organizuje w kraju i za granicą międzynarodowe wystawy Sztuki Książki oraz Polskiej Sztuki Książki. Obecna wystawa jest początkiem przygotowywanego przez kuratorów specjalnego cyklu ekspozycji, które mają na celu promocję polskich artystów za granicą.

Na wystawie zaprezentowani zostaną laureaci nagród ufundowanych przez różne instytucje, a także Nagród Jury Dziecięcego, przyznawanych artystom przez dzieci szkół podstawowych. Nagrody i wyróżnienia Jurorów Sztuki Książki od 3. do 8. – obecnej – edycji Sztuki Książki obejmują tylko książkę artystyczną (do 2000 roku wystawy miały dwa działy: książki artystyczne i ilustracje książkowe). Wraz ze zwiększoną reprezentacją twórców różnych krajów i międzynarodowym charakterem przedsięwzięcia, wśród nagrodzonych nie zabrakło również artystów zagranicznych.

Od 7 edycji Jury zaczęło przyznawać Nagrody Specjalne wybitnym twórcom książki takim jak Zbigniew Makowski (7 edycja pt. „Wędrówka”) i Andrzej M. Bartczak (8 edycja pt. „CZAS”).

Atrakcyjną prezentację ekspozycji dodatkowo wzbogacają katalogi, plakaty, zaproszenia – znakomite wydawnictwa towarzyszące dotychczasowym edycjom Sztuki Książki.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2oo8r. o godz. 14
Biblioteka Narodowa (w holu, wejście A)
al. Niepodległości 213« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt