Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


27.04.2008, godz.: 10:00

Święto Dnia Ziemi - KLIMAT W POTRZEBIE

Przed nami Święto Dnia Ziemi, które w Polsce będziemy obchodzić po raz dziewiętnasty. Każdego roku obchody Dnia Ziemi koncentrują się wokół jednego, ważnego dla naszej Planety problemu. Dotychczas naszą i Państwa uwagę skupialiśmy wokół tematu czystej energii, ochrony ptaków, wody, powietrza ...


Hasłem przewodnim w roku 2008 nie bez powodu jest KLIMAT W POTRZEBIE.

Ekolodzy, organizacje zajmujące się ochroną środowiska i naukowcy biją na alarm. Ziemi grozi niewyobrażalna katastrofa, naszej cywilizacji zagłada. Oto kilka faktów:
rok 2000 - po raz pierwszy zaobserwowano mewy na biegunie północnym, coraz częściej w wodach arktycznych znajdowane są ciała niedźwiedzi polarnych, które utopiły się, bo nie znalazły kry lodowej,
rok 2003 - fala upałów w Europie zabiła 30 tysięcy ludzi,
rok 2005 - huragan Katrina zniszczył Nowy Orlean, a rekordy ciepła zostały przekroczone w setkach tysięcy miast,

Działania człowieka spowodowały globalne ocieplenie- spalanie gazów kopalnych przez elektrownie i samochody, zmniejszanie się powierzchni lasów, procesy przemysłowe to tylko kilka powodów tego, że na Ziemi jest coraz goręcej.

Co nas czeka? Zniknięcie lodowców, a co za tym idzie perspektywa zatopienia znacznych połaci ziemi, nasilenie występowania huraganów, tropikalne sztormy w miejscach dotychczas wolnych od takich zjawisk, a z drugiej strony katastrofalne susze, wyginięcie 30% gatunków zwierząt na całym globie.
KLIMAT jest W POTRZEBIE, naukowcy sądzą, że zostało nam tylko 10 - 15 lat, by temu zapobiec.

Chcielibyśmy wspólnie z Państwem przyjrzeć się problematyce ochrony klimatu. Na naszej stronie znajdą Państwo szczegółowe informacje o tegorocznym programie.

serdecznie zapraszam
Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Dnia Ziemi'2008Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zaprasza do udziału w kolejnej edycji Światowego Dnia Ziemi, która odbędzie się w kwietniu 2008 r. Dzień Ziemi to największa w Warszawie impreza plenerowa o charakterze ekologiczno-edukacyjnym, przewidziana na ok. 60. tys. osób. Od wielu lat patronują jej Premier RP, Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki oraz Prezydent m.st. Warszawy.
Tematem przewodnim obchodów Dnia Ziemi w 2008 r. będzie „Klimat w potrzebie”. Jak co roku, pod tym hasłem zorganizowanych zostanie szereg przedsięwzięć, takich jak, konferencje, wystawy, konkursy, a kulminacją obchodów będzie ogólnopolski festyn rodzinny na Polu Mokotowskim w Warszawie.
W programie Dnia Ziemi’2008 zaplanowaliśmy kilka sesji, związanych z tematyką zmiany klimatu. Szkolenia te będą skierowane do szerokiego grona odbiorców w tym do przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, pracowników parków narodowych i krajobrazowych, studentów, a także zainteresowanych mieszkańców Warszawy.
Dzień Ziemi jest dla wielu osób, odwiedzających Pole Mokotowskie w tym dniu, okazją do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią, mądrej i ciekawej zabawy oraz spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach Dla nas przedstawicieli organizacji pozarządowych, impreza ta ze względu na swój masowy charakter, stwarza szczególną możliwość propagowania idei i inicjatyw proekologicznych. Jednocześnie przy tej okazji istnieje możliwość spotkania i nawiązania kontaktów z innymi organizacjami, ze sponsorami, a także z mediami o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.
Podczas festynu, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2008r. pragniemy poinformować odwiedzających o najnowszych krajowych i międzynarodowych działaniach na rzecz ochrony klimatu oraz wyjaśnić społeczeństwu, że każdy z nas na poziomie lokalnym, w tym również we własnym gospodarstwie domowym i środowisku pracy może przyczynić się do ograniczenia zużycia energii, materiałów i surowców.
Szczególnie w 2008 r. zależy nam na przedstawieniu podczas festynu, organizacji działających na rzecz szeroko pojętej ochrony klimatu, w tym np. przejawiających swoje aktywności w tematyce odpadowej, czy edukacji ekologicznej.
Dlatego też zapraszamy organizacje ekologiczne do prezentacji, w jak najbardziej atrakcyjnej formie, swoich programów, kampanii, wydawnictw. Liczymy również na inne propozycje form współpracy podczas festynu Dzień Ziemi'2008. Szczegóły dotyczące przygotowania tego wspólnego przedsięwzięcia proponuję omówić podczas spotkań roboczych.
W sprawie ustalenia szczegółów prezentacji proszę o kontakt z panią Barbarą Paczkowską tel. 0-501-45-02-02, e-mail:biuro@mroee.pl

Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Dnia Ziemi« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt