Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


17.10.2006, godz.: 20:00

Koncert zespołu Virgin w Klubie Park

Zespół Virgin powstał w 2000 roku. Wokalistka Doda o jednym z najmocniejszych głosów na rodzimej scenie muzycznej, została wybrana z ponad 100 kandydatek. Tomasz Lubert - gitarzysta, założyciel Virgin i twórca wszystkich trzech płyt. Pierwsza płyta "Virgin" nominowana do Fryderyka w kategorii Najlepszy Debiut 2002 roku zyskała duże grono słuchaczy i grupę wiernych fanów. I choć płyta nie osiągnęła szokującego nakładu, to zespół zapisał się w pamięci wielu fanów ostrzejszej muzyki jako nowa nadzieja na dość ubogiej wówczas polskiej scenie rockowej. Następny album, zatytułowany "Bimbo" (premiera: maj 2004 r.), promowany przez utwory "Dżaga" i "Nie zawiedź mnie", potwierdził wysoką klasę Virgin i przetarł szlaki w niektórych mediach, które życzliwszym okiem spojrzały na Dodę i jej zespół. Album "Bimbo" jest dynamiczny i bardzo żywiołowy - jak sama wokalistka, która niewątpliwie jest znakiem rozpoznawczym zespołu. Muzyka na płycie jest kontynuacją nurtu, jaki zespół wyznaczył sobie na pierwszym albumie. Nadal jest to melodyjny rock, w którym nie brakuje zarówno oryginalnych, ostrych riffów, jak i spokojnych, nastrojowych ballad. Na przełomie roku 2004/2005 z zespołu odchodzą basista Krzysztof Najman oraz perkusista Piotr Pawłowski, których zastępują Łukasz Damm (bas) i Piotr Matysiak (perkusja).

W tym składzie Virgin nagrywa pierwszą piosenkę, która ma trafić na nową, trzecią płytę i która, jak się później okaże, będzie przełomowa dla dalszej kariery zespołu. Tą piosenką jest "Znak pokoju", który pierwotnie został odrzucony przez komisję kwalifikującą piosenki do konkursu Premier festiwalu w Opolu w 2005 roku. Zespół niezrażony tym jednorazowym niepowodzeniem zgłosił ten sam utwór do kolejnego festiwalu - tym razem w Sopocie - organizowanego przez bardziej przychylną i otwartą na nowości telewizję TVN. 4 września to magiczna i przełomowa data w karierze zespołu Virgin. W tym dniu bowiem widzowie TVN oraz publiczność zgromadzona w sopockiej Operze Leśnej porażającą większością głosów przyznała grupie Bursztynowego Słowika Publiczności 42. Sopot Festivalu właśnie za piosenkę "Znak Pokoju". Od tego dnia ruszyła lawina popularności, kolejnych sukcesów, nagród i nieprawdopodobnej ilości ludzi na każdym kolejnym koncercie.

Rok 2005 bez wątpienia można nazwać rokiem Virgin, piosenka "Znak Pokoju" zdobywca Bursztynowego Słowika Publiczności Sopot Festival 2005 stała się przebojem roku. Na Dodę i jej niezwykły wizerunek otworzyły się już wszystkie media, a rozgłośnie radiowe zaczęły grać każdy kolejny singiel. Dzięki temu równie wielkim przebojem, jak "Znak Pokoju" stały się "2 bajki" - druga z piosenek promujących nowy album "Ficca" (premiera: październik 2005 r.), który w ciągu pół roku uzyskał status "Złotej płyty". W kwietniu 2006 r. słuchacze Radia Eska uhonorowali Virgin dwiema nagrodami Eska Music Awards - za Zespół Roku oraz za Przebój Roku "Znak Pokoju". W tym samy czasie (i w tych samych kategoriach) miesięcznik Popcorn przyznał grupie dwa Mikrofony Popcornu, coroczne trofea, o których przyznaniu decydują Czytelnicy pisma. W czerwcu 2006 r. album zdobył Superjedynkę w kategorii "Płyta roku - pop" na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (który jeszcze rok temu nie chciał gościć na swojej scenie Dody i jej zespołu). Tuż po nim ukazała sie reedycja albumu "Ficca" z nowym utworem "Szansa", który na tym samym festiwalu wygrał konkurs Premiery Gwiazd. Miesiąc później płyta we wznowionej wersji pokryła się... podwójną platyną osiągając nakład ponad 60 tys. sprzedanych egzemplarzy. Podwójnie platynowa płyta została wręczona zespołowi podczas polsatowskiego festiwalu Top Trendy w tak szczęśliwej już dla nich Operze Leśnej w Sopocie. Piosenka "Szansa" stała się niekwestionowanym hitem lata 2006, a album "Ficca" już przez 6 tygodni utrzymuje się na pierwszym miejscu listy sprzedaży płyt w Polsce. Wszystkie te osiągnięcia mają miejsce tylko dzięki fanom i publiczności, która masowo kupuje płyty i tłumnie odwiedza koncerty zespołu Virgin.

Do najbliższych planów Virgin należy pierwsza w karierze trasa koncertowa po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zespół odwiedzi 7 największych ośrodków polonijnych, wśród których znajdą się m.in. Nowy Jork, Chicago, Toronto, a nawet odległa Floryda, gdzie odbędą się dwa koncerty. W grudniu zespół udaje się na zasłużone, trzytygodniowe wakacje, natomiast na rok 2007, o ile czas pozwoli, planowana jest nowa płyta.

więcej informacji o imprezie »

« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt