Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


12.12.2007, godz.: 14:00

otwarcie wystawy książek autorskich Radosława Nowakowskiego

Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy:
LIBERATURA, CZYLI NIEOPISYWANIE ŚWIATA

Organizatorem wystawy jest Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, którego warszawska siedziba mieści się w Bibliotece Narodowej.

Wystawa towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Książki „CZAS”, który w lutym zawita do Warszawy.

Czasami tekst nie wystarcza. Ot, na przykład opisując świat – wszak jest on nieopisanie piękny i równie nieopisanie straszny. Wtedy dobrze jest wyjść z ciasnej przestrzeni tekstu i wkroczyć do znacznie przestronniejszej przestrzeni książki. Wtedy też książka przestaje być tylko mało istotnym pojemnikiem na tekst, wszystkie jej elementy, a więc oprócz słów także papier, kolory, typografia, okładki, struktura przestrzenna, kompozycja strony, przepływ tekstu i cała reszta nabierają mocy i znaczenia i biorą udział w poznawaniu świata i opowiadaniu o nim. Tak oto liTeratura przekształca się w liBeraturę.
Przez to jeszcze mało zbadane i słabo zagospodarowane, lecz jakże fascynujące terytorium liberatury od prawie trzydziestu lat przedziera się Radosław Nowakowski, pisarz, tłumacz, muzyk (znany z długoletniej współpracy z zespołem „Osjan”).

Wystawa pokazuje różne etapy tej ciągle trwającej wyprawy – w sumie kilkadziesiąt książek napisanych, zaprojektowanych i wykonanych przez niego.
Wystawa czynna do 15 lutego 2008

12 grudnia 2007
godz. 14
w holu Biblioteki Narodowej
al. Niepodległości 213« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt