Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


16.12.2007, godz.: 18:00

III Warszawski Przegląd Filmów Górskich -Prolog

w cyklu imprez LUNA-OFF:
FILMOWE PODRÓŻE W CZASIE I PRZESTRZENI

w cyklu imprez LUNA-OFF:
FILMOWE PODRÓŻE W CZASIE I PRZESTRZENI

W prologu pokażemy to co najlepsze zdarzyło się w ostatnim czasie w rodzimej, jak i światowej kinematografii górskiej. Będą więc filmy zarówno krótkometrażowe, jak i pełny metraż, gościć też będziemy naszych czołowych alpinistów (m.in. Annę Czerwińską i Piotra Morawskiego) oraz osoby związane ze światkiem górskim (m.in. Annę Milewską).
Wśród filmów stricte górskich znalazł się również obraz o wybitnych walorach etnograficznych (W podróży z czerwonym bogiem Macheddendranath), a także artystyczna etiuda filmowa Duet, autorstwa operatora znanego filmu Czekając na Joe Keitha Parthridge’a. Będzie można zobaczyć, jak obecnie wchodzi się na Everest, w filmie Darka Załuskiego: Everest. Przesunąć horyzont (z Martyną Wojciechowską), czy też przyjrzeć się ekstremalnym wspinaczkom w górach angielskich, Andach Patagońskich czy Himalajach. Cechą charakterystyczną tej edycji będzie z pewnością mini-cykl o sławnych, nieżyjących już alpinistach – Wandzie Rutkiewicz (Karawana Marzeń), Andrzeju Zawadzie( Życie jest za krótkie) oraz Donie Whillansie, legendarnym angielskim wspinaczu.
Warszawski przegląd odbywa się we współpracy z największą i najstarszą tego typu imprezą w Polsce – Festiwalem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy mieli zaszczyt gościć dyrektora tamtejszego festiwalu – Zbigniewa Piotrowicza, który zaprezentuje materiały filmowe z przebiegu tegorocznej, jakże udanej edycji, której gośćmi specjalnymi byli m.in. John Porter i aspirująca do pierwszej kobiety, która zdobędzie koronę Himalajów –Gerlinde . Kaltenbrunner Ujrzymy też nagrodzone w Lądku filmy.
Tradycyjnie podczas przeglądu będzie czynne stoisko książki górskiej, zaplanowana jest też promocja nowej książki Anny Czerwińskiej. Jak przystało na przedświąteczną porę, na widzą czekają liczne upominki od sponsorów.
Organizator: Annapurna, Roman Gołędowski

16 grudnia (niedziela)
g. 18.00
W PODRÓŻY Z CZERWONYM BOGIEM MACHEDDENDRANATH, Nepal 2005, 52’
ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, Polska 2007, 45’

g. 20.00
KURT DIEMBERGER – K2, Wielka Brytania 2006, 3’
KURT DIEMBERGER – WIELKA BEZA, Wielka Brytania 2006. 3’
E11, Wielka Brytania 2006, 41”
WYKUTE W KAMIENIU, Wielka Brytania 2006, 45’

W PODRÓŻY Z CZERWONYM BOGIEM MACHEDDENDRANATH (On the Road with the Red God Macheddendranath)
Znakomity dokument, sfilmowany na przestrzeni jednego roku. Wielki drewniany rydwan z górującym symbolem płodności, poświęcony Czerwonemu Bogu Macheddendranath, zostaje skonstruowany a następnie przetransportowany Doliną Katmandu przez ogromne tłumy. Uczestnicy procesji czekają na wyraźne znaki, pozwalające na rozpoczęcie podróży; biorą udział w wewnętrznych walkach między kastami robotników; stawiają czoła rywalom -konkurencyjnym rydwanom, oraz modlą się o to, by tegoroczna procesja nie przyniosła ofiar w ludziach, by dolina została pobłogosławiona płodnością i urodzajem, oraz by groźba wojny domowej nie zniszczyła doszczętnie ich tradycji.
Nagroda specjalna na festiwalu filmów górskich w Lądku Zdroju 2007

ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE
Jest to film o człowieku-instytucji Andrzeju Zawadzie. On i sukcesy polskiego himalaizmu to jedno. Sławę zdobył nie jako zdobywca szczytów, ale jako kierownik wielkich polskich wypraw. To on stworzył polską szkołę zimowego himalaizmu, jako pierwszy człowiek pokonał zimą 8000 metrów, on też odważył się zimą zmierzyć z Everestem. Miał niezwykły autorytet wśród himalaistów. To od niego zależało, kto z plejady wspaniałych himalaistów na danej wyprawie wejdzie na szczyt. Jak wygląda jego obraz we wspomnieniach bliskich mu osób po latach?

KURT DIEMBERGER – K2
Kurt mówi otwarcie o tragedii, która miała miejsce w 1986 r. na K2; o tym, jaki wpływ na jego życie miała utrata długoletniej partnerki Julii Tullis, i o urzeczeniu, z jakim ta góra przyciąga go po dziś dzień.

KURT DIEMBERGER – WIELKA BEZA (Kurt Diemberger - The Giant Meringue)
Historia wspinaczki na Konnigspitze w 1953 r., która zapoczątkowała długą i pełną sukcesów karierę alpinistyczną Diembergera.

WYKUTE W KAMIENIU (Set in Stone)
Przez ostatnie dziesięć lat Dave Birkett poprowadził wiele trudnych i niepowtórzonych dróg w skałach Lake District. Ten pogłębiony, humorystyczny i momentami chwytający za serce profil jednego z największych, choć najskromniejszych, brytyjskich wspinaczy skałkowych, stanowi dla ekipy produkcyjnej zadziwiającą transformację ich, zazwyczaj mniej poważnego, podejścia do tematu – lecz mimo faktu, że jest to przede wszystkim film o wspinaczkach, jest on również pełen humoru i nowatorstwa.
Zdobywca nagrody w kategorii „Najlepszy film o wspinaczce” (Best Climbing Film) i Nagrody publiczności na ubiegłorocznym festiwalu w Kendal, oraz nagrody za reżyserię na festiwalu w Sawtooth w 2007 r.

E11
Bardzo osobisty film, którego bohaterem jest mistrz wspinaczki Dave MacLeod. Obraz dokumentujący przenoszenie tradycyjnej wspinaczki skałkowej na następny poziom trudności. Celem Macleoda jest wytyczenie pierwszej drogi o trudnościach E11 na jego lokalnej skale Dumbarton Rock. Film ukazuje osobistą walkę MacLeoda, którą niektórzy mogą nazwać obsesją, gdy usiłuje stawić czoła trudnościom, frustracjom, problemom w związku z dziewczyną, poważnym upadkom i obrażeniom odniesionym podczas realizacji tego wieloletniego projektu.

Kino Luna
Ul. Marszałkowska 28« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt