Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


15.12.2007, godz.: 18:00

III Warszawski Przegląd Filmów Górskich -Prolog

w cyklu imprez LUNA-OFF:
FILMOWE PODRÓŻE W CZASIE I PRZESTRZENI

w cyklu imprez LUNA-OFF:
FILMOWE PODRÓŻE W CZASIE I PRZESTRZENI

W prologu pokażemy to co najlepsze zdarzyło się w ostatnim czasie w rodzimej, jak i światowej kinematografii górskiej. Będą więc filmy zarówno krótkometrażowe, jak i pełny metraż, gościć też będziemy naszych czołowych alpinistów (m.in. Annę Czerwińską i Piotra Morawskiego) oraz osoby związane ze światkiem górskim (m.in. Annę Milewską).
Wśród filmów stricte górskich znalazł się również obraz o wybitnych walorach etnograficznych (W podróży z czerwonym bogiem Macheddendranath), a także artystyczna etiuda filmowa Duet, autorstwa operatora znanego filmu Czekając na Joe Keitha Parthridge’a. Będzie można zobaczyć, jak obecnie wchodzi się na Everest, w filmie Darka Załuskiego: Everest. Przesunąć horyzont (z Martyną Wojciechowską), czy też przyjrzeć się ekstremalnym wspinaczkom w górach angielskich, Andach Patagońskich czy Himalajach. Cechą charakterystyczną tej edycji będzie z pewnością mini-cykl o sławnych, nieżyjących już alpinistach – Wandzie Rutkiewicz (Karawana Marzeń), Andrzeju Zawadzie( Życie jest za krótkie) oraz Donie Whillansie, legendarnym angielskim wspinaczu.
Warszawski przegląd odbywa się we współpracy z największą i najstarszą tego typu imprezą w Polsce – Festiwalem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy mieli zaszczyt gościć dyrektora tamtejszego festiwalu – Zbigniewa Piotrowicza, który zaprezentuje materiały filmowe z przebiegu tegorocznej, jakże udanej edycji, której gośćmi specjalnymi byli m.in. John Porter i aspirująca do pierwszej kobiety, która zdobędzie koronę Himalajów –Gerlinde . Kaltenbrunner Ujrzymy też nagrodzone w Lądku filmy.
Tradycyjnie podczas przeglądu będzie czynne stoisko książki górskiej, zaplanowana jest też promocja nowej książki Anny Czerwińskiej. Jak przystało na przedświąteczną porę, na widzą czekają liczne upominki od sponsorów.
Organizator: Annapurna, Roman Gołędowski

15 grudnia (sobota)
g. 18.00
NIEMATOTAMTO, Polska 2007, 8’
ZAPACH SZCZYTU, Rosja 2005, 26’
DON WHILLANS. MIT I LEGENDA, Wielka Brytania 2006, 69’

g. 20.00
KARAWANA MARZEŃ, Polska 2007, 45’
Spotkanie z ANNĄ CZERWIŃSKĄ, połączone z promocją nowej książki naszej czołowej alpinistki - Górfanka.

16 grudnia (niedziela)
g. 18.00
W PODRÓŻY Z CZERWONYM BOGIEM MACHEDDENDRANATH, Nepal 2005, 52’
ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, Polska 2007, 45’

g. 20.00
KURT DIEMBERGER – K2, Wielka Brytania 2006, 3’
KURT DIEMBERGER – WIELKA BEZA, Wielka Brytania 2006. 3’
E11, Wielka Brytania 2006, 41”
WYKUTE W KAMIENIU, Wielka Brytania 2006, 45’


NIEMATOTAMTO
Pełna uroczego humoru refleksja 40-latka nad życiem. Refleksja jest tym bardziej uzasadniona, że bohater filmu, aktywny wspinacz, musi poddać się skomplikowanej operacji. Przemyślenia prowadzą do jednego, ale nader optymistycznego wniosku: „Nie ma to tamto. Trzeba się wspinać”.
Grand Prix festiwalu w Lądku Zdroju 2007.

ZAPACH SZCZYTU (The smell of mountain top)
Himalajska wiosna 2004 roku miała swą wielką sensację. Północna ściana Jannu (7710 m), jednego z najpiękniejszych i najtrudniejszych szczytów, została pokonana. Atakowano ją przez 20 lat. 30 wypraw poniosło na niej porażkę. Dopiero grupa rosyjskich himalaistów, po wielu tygodniach wspinaczki, zdołała przejść lite, pionowe partie ściany powyżej 7000 m. Film jest rzetelnym zapisem tej niezwykłej wyprawy.
Nagroda na festiwalu filmów górskich w Lądku Zdroju 2007 w kategorii: Góry nieznane

DON WHILLANS. MIT I LEGENDA (Don Whillans. Myth & Legend)
Don Whillans należy do największych alpinistów lat 70-tych. Film opowiada historię górskich (i nie tylko) fascynacji Dona. Mamy wyjątkową okazję zobaczyć sporo archiwalnych zdjęć, filmów i usłyszeć fragmenty dziennika Dona. O swym wspinaczkowym partnerze opowiadają inne osoby, których nazwiska na stałe weszły do alpinistycznego panteonu: Joe Brown, Chris Bonnigton, Hammish Mac Innes i inni. Będąc siwym, starszym panem nadal cieszył się życiem, jeździł motocyklem, palił, wspinał się. Zmarł w 1985 roku.

KARAWANA MARZEŃ
Wanda Rutkiewicz - jedni ją uwielbiali, inni nienawidzili. Dlaczego?
Filmowa opowieść o najwybitniejszej polskiej himalaistce przybliża jej tajemnice. Bo tych tajemnic związanych z jej życiem było wiele. Oglądając ten film w pewnym momencie dochodzimy do zaskakującego spostrzeżenia, że jej życie toczy się na dwóch płaszczyznach, które z biegiem lat coraz bardziej się od siebie oddalają. Aż wreszcie nastaje rok 1992. Wanda Rutkiewicz próbuje zdobyć Kanczendzongę.
Spotkanie z Anną Czerwińską i promocja najnowszej książki naszej czołowej alpinistki – Górfanka.

Kino Luna
Ul. Marszałkowska 28« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt