Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


14.12.2007, godz.: 20:00

III Warszawski Przegląd Filmów Górskich -Prolog

w cyklu imprez LUNA-OFF:
FILMOWE PODRÓŻE W CZASIE I PRZESTRZENI

W prologu pokażemy to co najlepsze zdarzyło się w ostatnim czasie w rodzimej, jak i światowej kinematografii górskiej. Będą więc filmy zarówno krótkometrażowe, jak i pełny metraż, gościć też będziemy naszych czołowych alpinistów (m.in. Annę Czerwińską i Piotra Morawskiego) oraz osoby związane ze światkiem górskim (m.in. Annę Milewską).
Wśród filmów stricte górskich znalazł się również obraz o wybitnych walorach etnograficznych (W podróży z czerwonym bogiem Macheddendranath), a także artystyczna etiuda filmowa Duet, autorstwa operatora znanego filmu Czekając na Joe Keitha Parthridge’a. Będzie można zobaczyć, jak obecnie wchodzi się na Everest, w filmie Darka Załuskiego: Everest. Przesunąć horyzont (z Martyną Wojciechowską), czy też przyjrzeć się ekstremalnym wspinaczkom w górach angielskich, Andach Patagońskich czy Himalajach. Cechą charakterystyczną tej edycji będzie z pewnością mini-cykl o sławnych, nieżyjących już alpinistach – Wandzie Rutkiewicz (Karawana Marzeń), Andrzeju Zawadzie( Życie jest za krótkie) oraz Donie Whillansie, legendarnym angielskim wspinaczu.
Warszawski przegląd odbywa się we współpracy z największą i najstarszą tego typu imprezą w Polsce – Festiwalem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Podobnie jak w ubiegłych latach, będziemy mieli zaszczyt gościć dyrektora tamtejszego festiwalu – Zbigniewa Piotrowicza, który zaprezentuje materiały filmowe z przebiegu tegorocznej, jakże udanej edycji, której gośćmi specjalnymi byli m.in. John Porter i aspirująca do pierwszej kobiety, która zdobędzie koronę Himalajów –Gerlinde . Kaltenbrunner Ujrzymy też nagrodzone w Lądku filmy.
Tradycyjnie podczas przeglądu będzie czynne stoisko książki górskiej, zaplanowana jest też promocja nowej książki Anny Czerwińskiej. Jak przystało na przedświąteczną porę, na widzą czekają liczne upominki od sponsorów.
Organizator: Annapurna, Roman Gołędowski

14 grudnia (piątek)
g. 20.00
CERRO TORRE – ARCA DE LOS VIENTOS, Włochy 2006, 20’
DUET, Europa 2006, 7’
EVEREST - PRZESUNĄĆ HORYZONT, Polska 2007, 63’

15 grudnia (sobota)
g. 18.00
NIEMATOTAMTO, Polska 2007, 8’
ZAPACH SZCZYTU, Rosja 2005, 26’
DON WHILLANS. MIT I LEGENDA, Wielka Brytania 2006, 69’

g. 20.00
KARAWANA MARZEŃ, Polska 2007, 45’
Spotkanie z ANNĄ CZERWIŃSKĄ, połączone z promocją nowej książki naszej czołowej alpinistki - Górfanka.

16 grudnia (niedziela)
g. 18.00
W PODRÓŻY Z CZERWONYM BOGIEM MACHEDDENDRANATH, Nepal 2005, 52’
ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, Polska 2007, 45’

g. 20.00
KURT DIEMBERGER – K2, Wielka Brytania 2006, 3’
KURT DIEMBERGER – WIELKA BEZA, Wielka Brytania 2006. 3’
E11, Wielka Brytania 2006, 41”
WYKUTE W KAMIENIU, Wielka Brytania 2006, 45’


CERRO TORRE – ARCA DE LOS VIENTOS
El Arca de los Vientos to nazwa nowej, niezwykle trudnej drogi na Cerro Torre poprowadzonej w 2005 roku przez Ermanno Salvaterrę w trzyosobowym zespole. Droga wiedzie urwiskami północnej ściany, ma 37 wyciągów i 1200 metrów. Autor filmu to weteran patagońskich wspinaczek, pierwszy człowiek, który wszedł na Cerro Torre zimą.

DUET
Część europejskiego projektu artystycznego, który ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Tematyka projektu obraca się wokół walki o przetrwanie społeczności zamieszkującej szkocki archipelag St. Kilda. Wertykalny „taniec miłości” w wykonaniu Compagnie Retouramont przedstawia przypływy i odpływy w relacjach między dwojgiem kochanków, unoszących się w powietrzu, stawiających czoła codziennej egzystencji. To jedynie niewielki fragment większego filmu, który jest w trakcie realizacji.

EVEREST - PRZESUNĄĆ HORYZONT
Polska wyprawa Falvit Everest Expedition wiosną 2006 roku odniosła spory sukces, wbrew przewidywaniom niedowiarków. Jak do tego doszło, opowiada Darek Załuski w filmie, który koncentruje się na przedstawieniu głównej postaci wyprawy – Martyny Wojciechowskiej.
Wyróżnienie na Festiwalu w Lądku Zdroju w 2007 r.

Kino Luna
Ul. Marszałkowska 28« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt