Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


02.12.2007, godz.: 15:00

wernisaż Maurycego Gomulickiego

Filmoteka Narodowa oraz Fundacja Bęc Zmiana zapraszają na wernisaż.Kino Iluzjon.

Takiego miasta nie znajdziemy w kolorowych, wystawnych woluminach operujących pocztówkową estetyką i zbierających reprezentacyjne widoki stolicy.
Artysta nie boi się tego, czego większość fotografów robiących zdjęcia w Warszawie unika jak ognia jako niefotogenicznego: delektuje się warszawskim modernizmem, tropi geometryczne porządki, odkrywa kulturę betonu, odsłaniając dzikie, nieoczywiste, ale i niewątpliwe piękno warszawskiej przestrzeni. Nie ma tu zabytków ani słynnych budowli: są za to nagłe estetyczne olśnienia i fenomeny, zobaczone w miejscach, które lekceważymy zbyt często jako zwykłe i nieistotne. Tymczasem Warszawa składa się niemal wyłącznie z takich „zwykłych” miejsc – a Gomulicki dzieli się z nami ich pięknem.

Maurycy Gomulicki urodził się w 1969 roku w Warszawie. Od dziesięciu lat mieszka i pracuje w Meksyku pozostając jednak w ścisłym kontakcie z Polską. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach na całym świecie, w Warszawie m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

Czas: 2-7.12.2007
Miejsce: Warszawa, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a
Podczas wernisażu (2.12, godz. 19.00) obejrzeć będzie można „Lekarstwo na miłość”, film w reżyserii Jana Batorego z 1966 r., znakomicie oddający ducha architektury Warszawy tamtego okresu.


Organizator: Fundacja Bęc Zmiana / www.funbec.eu
Partnerem projektu jest Filmoteka Narodowa / www.fn.org.pl
Projekt zrealizowano dzięki pomocy finansowej Miasta Stołecznego Warszawy

Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt