Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


12.12.2007, godz.: 20:00

Myslovitz, Tomek Makowiecki koncert

Ostatni koncert przed roczną przerwą! Po 12 latach zasłużone wakacje dla Myslovitz.


Gitarzysta i wokalista Artur Rojek założył grupę w 1992 pod nazwą "The Freshmen". Inspirowany był filmem The Freshman z Marlonem Brando w roli głównej.
Pierwszy ich występ odbył się w studenckim "Olimpie" przy AWF Katowice, jako support formacji Generał Stilwell. Nagrody konkursowe otworzyły im drogę do pierwszych profesjonalnych sesji nagraniowych w studiu Radia Łódź. W 1994 podpisali kontrakt z MJM Music Polska i nagrali swój pierwszy album zatytułowany Myslovitz. Producentem został Ian Harris, który wcześniej współpracował m.in. z Joy Division, New Order i The Exploited. Po wydaniu w 1995, płyta uzyskała entuzjastyczne recenzje i została okrzyknięta "debiutem roku" przez kilka magazynów muzycznych.[potrzebne źródło] Niektórzy krytycy porównywali debiutantów do grupy Oasis, która była wtedy na szczycie popularności.
W 1995 grupa Myslovitz otrzymała nagrodę radia RMF FM - Niedocenieni '95.
W 1996 do Myslovitz dołączył trzeci gitarzysta i klawiszowiec, Przemek Myszor. Grupa wydała z wytwórnią Sony Music Polska swój drugi album Sun Machine. Na płycie znalazły się dwa przeboje: Z twarzą Marilyn Monroe i Peggy Brown. Ten ostatni jest cover'em zaprzyjaźnionej mysłowickiej grupy z tekstem irlandzkiego "barda narodowego", Turlougha O'Carolan'a w tłumaczeniu polskiego poety i tłumacza Ernesta Brylla.
Rok później grupa wydała trzeci album Z rozmyślań przy śniadaniu.
Zainteresowanie grupy kinem widać również w pisaniu ścieżek z muzyką filmową. W 1998 nagrali utwór To nie był film do filmu Młode wilki ½. Tekst nawiązywał do fali brutalnych zbrodni popełnionych przez nieletnich przestępców dyskutowanej szeroko w polskich mass mediach w połowie lat 90. Drastyczne i dosłowne ukazanie przemocy w tekście utworu i towarzyszącym mu teledysku (który później został nagrodzony Fryderykiem) wywołało szerokie kontrowersje i doprowadziło do bojkotu piosenki i teledysku przez polskie stacje radiowe i telewizyjne.
W 1998 zespół występuje po raz pierwszy za granicą: w Szwecji, Niemczech oraz w USA.
Przełomowym[potrzebne źródło] był dla grupy rok 1999, kiedy to ich czwarty album Miłość w czasach popkultury szybko zdobył platynę (150 tys. sprzedanych egzemplarzy), a w chwili obecnej posiada już status "podwójnej platyny". Singiel Długość dźwięku samotności jest jak dotychczas największym hitem zespołu.
W 2000 Myslovitz znowu przyczynili się do powstania muzyki filmowej, pisząc i nagrywając piosenkę Polowanie na wielbłąda do filmu Duże zwierzę legendarnego polskiego aktora i reżysera, Jerzego Stuhra, jak również singel i dwa dotychczas niepublikowane utwory do filmu Waldemara Szarka To my. W 2003 Myslovitz kontynuuje współpracę ze Stuhrem, komponując piosenkę tytułową do jego filmu Pogoda na jutro. Pojawili się tam także w epizodycznej roli - jako mnisi nowicjusze.
W okresie przerw w wydawaniu płyt muzycy Myslovitz udzielali się w innych zespołach. Artur Rojek występował w zespole Lenny Valentino i współpracował z Andrzejem Smolikiem. Przemysław Myszor grał w zespole Delons a Wojciech Kuderski w rock and rollowej kapeli Penny Lane.
W 2002 wydają kolejny album zatytułowany Korova Milky Bar. Tytuł ten nawiązuje do ekranizacji powieści Anthony'ego Burgessa Mechaniczna Pomarańcza w reżyserii Stanleya Kubricka. Płyta zdobyła status platyny jeszcze szybciej niż jej poprzedniczka, a single Acidland i Sprzedawcy marzeń powtarzają sukces Długości... sprzed trzech lat.
Zdaniem niektórych krytyków przyczyną popularności nowego materiału był fakt, że jego klimat odpowiadał zrezygnowano-pogodzonemu z losem nastrojowi panującemu wtedy w polskim społeczeństwie. Zdaje się to potwierdzać gitarzysta Przemek Myszor w wywiadzie dla Montreal Mirror: "Dla nas Korova Milky Bar [z 'Mechanicznej Pomarańczy' Kubricka] jest miejscem, gdzie coś odmiennego może przydarzyć się twojemu umysłowi. To miejsce jest jak dzisiejsza Polska. Wiesz, Polska jest miejscem, w którym z twoim umysłem dzieją się bardzo dziwne rzeczy. To miejsce pełne kryzysów i wszystko wokół ciebie jest bardzo smutne, bardzo mroczne, bardzo popieprzone. Dlatego teksty na naszej płycie są smutne. Śpiewamy dużo o byciu w dziwnym stanie ducha."

Myslovitz wystąpił z materiałem z Korova Milky Bar na kilku europejskich festiwalach, m.in. na największym niemieckim festiwalu muzyki alternatywnej Bizarre i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Supportowali również Iggy'ego Popa i Simple Minds w ich europejskich trasach koncertowych tego roku. Otrzymali nagrodę MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act, do której byli nominowani już dwukrotnie w poprzednich latach.
W listopadzie 2002 Myslovitz podpisał nowy kontrakt z polskim oddziałem EMI, Pomatonem. Pierwszym albumem nagranym pod tą nową marką była angielskojęzyczna wersja Korova Milky Bar, która została wydana w 27 krajach (m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Rosji, Turcji i RPA). Poza materiałem z Korova... płyta ta zawiera również angielskojęzyczne wersje starszych utworów. Długość dźwięku samotności pojawia się na singlu jako The Sound of Solitude (wcześniejszą angielską wersję, nieco niezręcznie, ale w dokładniejszym przekładzie zatytułowaną jako The Length of The Solitude Sound, można znaleźć na stronie B wydanego w Polsce singla). Teledysk do tej piosenki był reżyserowany przez Janusza Kamińskiego, operatora filmowego i reżysera polskiego pochodzenia, nagrodzonego m.in. Oscarami za najlepsze zdjęcia do Listy Schindlera i Szeregowca Ryana. Kamiński odrzucił wtedy ofertę Martina Scorsese, aby móc pracować z Myslovitz. Określił się "fanem" Myslovitz, mówiąc: Pracuję tylko dla Spielberga i dla Myslovitz [...] Pieniądze nie odgrywają tutaj żadnej roli. Czego się nie robi dla swoich idoli! Teledysk pokazywano często w MTV Europe, a album otrzymał przychylne recenzje w europejskiej prasie muzycznej,[potrzebne źródło] szczególnie w Niemczech. Emisje radiowe były jednak sporadyczne i w dużej mierze ograniczone do audycji z muzyką alternatywną (takich jak Johna Peela w Wielkiej Brytanii). W związku z tym Myslovitz jak dotąd nie udało się wejść na szczyty list przebojów poza Polską.
W 2003, Myslovitz występował z grupami Travis oraz Skin (z grupy Skunk Anansie) na festiwalu The Road to Edinburgh, gdzie po raz kolejny zostali nagrodzeni MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act.
W tym samym roku Sony Music wydała obowiązkową w związku z wygaśnięciem kontraktu składankę zatytułowaną The Best of. Promujący ją singel Kraków został nagrany z gwiazdą polskiej poezji śpiewanej, Markiem Grechutą i jego zespołem Anawa.
W 2004 roku grupa wydała album DVD z teledyskami i wywiadami grupy. Bonusem były sesje zdjęciowe bandu.
Latem 2004 Myslovitz znowu wyrusza w trasę koncertową po Europie, rozpoczynając ją koncertem dla niemieckiego radia i telewizji publicznej WDR w przeddzień rozszerzenia Unii Europejskiej. Poza uświetnieniem kilku mniejszych imprez i krótkimi występami na festiwalach (m.in. na największym szwajcarskim festiwalu open air w St. Gallen), znowu otwierają koncerty Iggy'ego Popa, The Stooges w Europie jak również The Corrs w Wielkiej Brytanii a także na kontynencie.
W grudniu 2004 EMI wydała płytę Myslovitz zatytułowaną Skalary, mieczyki, neonki, zawierającą niepublikowany wcześniej materiał z sesji nagraniowych Korova Milky Bar'.
Najnowszym albumem zespołu jest Happiness Is Easy, którego premiera odbyła się 19 maja 2006. Na płycie znalazło się 13 utworów, a pierwszy singel "Mieć czy być" trafił do rozgłośni radiowych w marcu 2006.

23 maja 2007 roku zespół zapowiedział, że w 2008 roku planuje przerwę w działalności koncertowej, a wolny czas jego członkowie planują spędzić z rodzinami.[2] Na stronie zespołu pojawiła się informacja, że przerwa ma potrwać rok.[3] W trakcie przerwy zarządzonej przez frontmana grupy Artura Rojka, muzycy zamierzają pracować nad swoimi projektami solowymi.

TOMEK MAKOWIECKI
W ostatnio ukazała się najpiękniejsza płyta tej jesieni: Tomek Makowiecki "Ostatnie wspólne zdjęcie".
Album zawiera 11 piosenek utrzymanych w melancholijnym, melodyjnym klimacie, który sam artysta określa jako "retro-pop". Trzeba przyznać, ze 2 lata od wydania ostatniego krążka okazały sie dla młodego muzyka okresem niebywałego rozwoju. W nowych nagraniach usłyszeć można fascynacje brzmieniem lat 60-tych a bogate instrumentarium nawiązuje do najlepszych czasów big-bandów. Sporo tu smyków, dęciaków i zapomnianych już instrumentów takich jak organy Hammonda czy vibrafon.
Pomimo czerpania z najlepszych wzorców zarówno francuskiej jak i polskiej muzyki filmowej utwory Makowieckiego nie utraciły przebojowości tak charakterystycznej dla współczesnych pop-hitów z najwyższej półki; większość piosenek nuci się już po pierwszym słuchaniu! Za to dojrzalszym słuchaczom na pewno spodoba się prawdziwy rodzynek na pylcie - kultowa już dziś ballada Serge'a Gainsbourg'a i Brigitte Bardot pt. "Bonnie & Clyde" (zaśpiewana w duecie z Anią Dąbrowską).
Dużym atutem płyty są mądre, trafiające do serc i wyobraźni teksty piosenek, które (oprócz Tomka) napisali Marek Jałowiecki (poeta, lider> zespołów: General Stillwell, Delons, Ladislav) oraz Przemek Myszor (Myslovitz). Nad warstwą brzmieniową czuwali Daniel Bloom (twórca projektu: Physical Love i kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmow: "Tulipany" i "Kallafiorr") oraz Tomek Bonarowski (producent m.in.> Myslovitz, Lipnickiej & Portera).
Teledysk wyreżyserował Krzysztof Ostrowski (na co dzień wokalista i frontman zespołu CKOD, grafik, reżyser).

Data koncertu: 2007-12-12, środa
KLUB STODOŁA
Wejście do Klubu od godz. 19.00, początek koncertu godz. 20.00
Bilety: w przedsprzedaży 37 zł , wszyscy w dniu koncertu 43 zł« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt