Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


09.12.2007, godz.: 20:30

WAGLEWSKI & MALEŃCZUK koncert

Mieszanka wybuchowa, która na początku wzbudzała kontrowersje, ale stanowi idealne połączenie - Wojciech Waglewski i Maciej Maleńczuk, wreszcie na dużej scenie w Stodole!

"Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim" - zaśpiewali Wojciech Waglewski i Maciej Maleńczuk, zdobywając w ten sposób serca tysięcy Polaków, nawet pomimo wielu wątpliwości, które wzbudził ten akurat duet. Okazało się, że połączenie "lirycznego" Waglewskiego i "szorstkiego" Maleńczuka (aczkolwiek to etykietki sprawdzające się tylko na pierwszy rzut oka) sprawdza się idealnie. Te dwie bardzo wyraziste osobowości polskiej sceny muzycznej wreszcie wystąpią wspólnie w Stodole.

A zaczęło się wszystko od koncertów "Kolegów” - prostego, akustycznego gitarowego grania. Bardzo na luzie i bez zobowiązań… Pierwszy taki wspólny ich koncert zdarzył się w Warszawie, podczas XIII Festiwalu Filmowego FeFe Felliniada jesienią 2006.

Zderzenie tych dwóch osobowości, jak i zebrany na okoliczność tego spotkania repertuar, to mieszanka dość wybuchowa… Przywołajmy tylko niektóre "tropy” płyty: Światowe bluesy, Johnny Cash’a "Ring of fire", pieśni Stanisława Grzesiuka, Maleńczuk - znany, mniej znany, najnowszy - zawsze wyrazisty - piosenkowy albo pieśniarski, wreszcie Waglewski - znany, z "Bo Bóg dokopie”, ale i premierowy (z zupełnie zaskakującym obliczem)… Znamiennym przystankiem jest tu przywołanie Stanisława Grzesiuka (1918-1963 - pisarza i pieśniarza, mieszkańca stołecznego Czerniakowa). Grzesiuk, po II Wojnie Światowej, wykonywał uliczne pieśni warszawskie, grywał na banjo i mandolinie. Po latach wciąż fascynuje barwnymi, acz prostymi opowieściami i nietuzinkowym humorem…

Maciej Maleńczuk - ur. 14.08. 1961 r. w Wojcieszowie koło Złotoryi - pieśniarz, poeta i gitarzysta; artysta rockowy. W latach 1986-2005 był wokalistą zespołu Püdelsi, z którym nagrał kilka płyt. W roku 1993 założył zespół Homo Twist, którego pierwsza płyta ukazała się rok później. Przez lata skład tego bandu zmieniał się kilkakrotnie, ale przekaz - rock, ferment, energia i poezja - pozostały niezmienne... Występuje i nagrywa również solo. Pierwszą solową płytę wydał w roku 1998.

Wojciech Waglewski - ur. 21.04.1953 r. w Nowym Sączu - założyciel i lider zespołu Voo Voo. Kompozytor, autor tekstów, wirtuoz gitary, wokalista i producent muzyczny. "Pomiędzy Voo Voo" znajduje i czas na współpracę (występy, bądź produkcje muzyczne) z artystami tak odmiennymi jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Maria Peszek, Lech Janerka, zespoły: Raz, Dwa, Trzy, czy Atrakcyjny Kazimierz. Wciąż współtworzy legendę "polskiej muzyki świata” - grupę Osjan.

Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.

KLUB STODOŁA
Wejście do Klubu od godz. 19.00, początek koncertu godz. 20.30
Bilety: studenci 30 zł, normalny 40 zł, wszyscy w dniu koncertu 50 zł« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt