Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


16.09.2007

Impreza plenerowa: "Warszawa z sercem"

W tym roku już po raz szósty będziemy obchodzić Światowy Dzień Serca. 16 września w czasie festynu na Polu Mokotowskim będą propagowane kwestie dotyczące profilaktyki chorób serca.

Organizatorem obchodów Światowego Dnia Serca w stolicy jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

W Warszawie w czasie paneli tematycznych eksperci przekażą wiedzę: jak unikać czynników wpływających negatywnie na serce (nadwaga, nadciśnienie, palenie papierosów, zła dieta) i co robić, aby serce było zdrowe (aktywność fizyczna, regularne badania).


Razem po zdrowe serca!
Obchody Światowego Dnia Serca w Warszawie


Tegoroczne obchody przypominać będą, że: „Zdrowa rodzina to zdrowe społeczeństwo” dlatego – „Team up for healthy hearts!”.

Kardiolodzy podkreślają fakt wpływu rodziców na kształtowanie zdrowego stylu życia swoich dzieci.
Badania pokazują, że rodzice odgrywają kluczową rolę w budowaniu nawyków chroniących zdrowie ich dzieci. Należą do nich: zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i unikanie palenia papierosów. Dzieci powinny być uświadamiane, jak należy się odżywiać i ruszać, bo ma to ogromny wpływ na ich przyszłe życie. Uczą się one i nabywają przyzwyczajenia obserwując innych
– uważa Prof. Shahryar Sheikh, Prezes World Heart Federation. Światowy Dzień Serca jest obchodzony, z inicjatywy World Heart Federation, w ponad 100 krajach na całym świecie. Jego celem jest przekazywanie wiedzy, co robić, aby mieć serce w dobrej kondycji. Choroby serca i krążenia są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Szacuje się, że 17,5 miliona ludzi umiera rocznie z tego powodu – 80% w nisko i średnio rozwiniętych krajach.

W Polsce festyny z tej okazji odbywać się będą, na przestrzeni dwóch tygodni, w różnych miastach. W niedzielę, 16 września Światowy Dzień Serca w Warszawie zostanie zorganizowany na Polu Mokotowskim. Jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Podczas paneli tematycznych eksperci z różnych dziedzin przekażą zgromadzonym wiedzę: jak unikać negatywnie wpływających na serce czynników: nadwagi, nadciśnienia, palenia papierosów oraz złej diety. Podzielą się również informacjami co i jak robić, aby serce było zdrowe jak najdłużej (aktywność fizyczna, regularne badania).

Promować zdrowy tryb życia w czasie imprezy będą również znani goście - dziennikarze, sportowcy, artyści. Znajdą się wśród nich między innymi: Olga Bończyk, Stefan Friedmann, Hanna Śleszyńska i Katarzyna Herman.
Gospodarzami imprezy będą Iwona Schymalla i Jarosław Kret.

Podczas festynu będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne:
1. Kardiologiczna Poradnia Servier - pomiar ciśnienia, BMI, poziomu cholesterolu, glukozy we krwi, EKG, ECHO serca.
2. Instytut Kardiologii w Warszawie - pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, tlenku węgla w płucach palaczy oraz porady medyczne i dietetyczne.
3. Instytut Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – obliczanie współczynnika masy ciała z interpretacją oraz edukacja zdrowotna związana z aktywnym stylem życia, pomiar ciśnienia tętniczego krwi u dzieci i młodzieży.
4. Sieć telefonii komórkowej – Plus – demonstracja EKG przez telefon.

Chętni będą mogli przejść też szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w punkcie reanimacji. Poza badaniami organizatorzy przygotowali również inne atrakcje.

W namiocie Servier aktorki – Edyta Olszówka i Grażyna Wolszczak będą rozdawać autografy.
W punkcie marki Flora – Katarzynę Herman będzie można poprosić o podpis na specjalnie przygotowanej płycie DVD z ćwiczeniami fitness.

Dodatkowo dla najmłodszych będą takie atrakcje jak:
* pokazy karate,
* szczudlarze,
* mimowie,
* dmuchańce,
* zabawy i konkursy.

Imprezę urozmaicą występy:
Katarzyny Cerekwickiej
i Majki Jeżowskiej
.

Organizatorzy liczą, że imprezę tłumnie odwiedzą mieszkańcy stolicy. W zeszłorocznych obchodach wzięło udział – w Warszawie około 15 tysięcy, a przebadanych zostało w punktach konsultacyjnych łącznie 2500 osób.« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt