Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


04.08.2007, godz.: 20:30

"z cyklu: z aktorem w tle: John Malkovich" Tajemnicza akademia sztuk pięknych

Zapraszamy serdecznie do kina Luna na przegląd najlepszych filmów z udziałem Johna Malkovicha, wybitnej postaci w światowej kinematografii. John Gavin Malkovich ma w swoim dorobku role w ponad 70 filmach, próbował swych sił również jako reżyser, scenarzysta i producent. Ponadto, w sobotę przed pierwszym seansem z cyklu, zapraszamy Państwa na poczęstunek zorganizowany przez restaurację TelePizza.

mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na dowolny seans z cyklu

PROGRAM
Sobota, 4 sierpnia- przed seansem poczęstunek !
g. 20.30 Tajemnicza akademia sztuk pięknych, reż. Terry Zwigoff, USA 2006, 102’
g. 22.30 Cień wampira, reż. E. Elias Merhige, Luksemburg/USA/Wlk. Brytania 2006, 102’

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Sieci Kin Studyjnych i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na dowolny seans z cyklu
wejściówki rozdamy, na bieżąco, wśród osób, które:
przyślą maila na adres konkurs@PoleMokotowskie.pl w tytule wpisując Kino Luna a w treści napiszą w kilku słowach:
- jak najchętniej spędzają czas na Polu Mokotowskim lub
- co najbardziej cenią lub czego nie lubią w Polu Mokotowskim lub
- co by zmieniły ..na Polu Mokotowskim.
na maile czekamy do 2.08.2007 [czwartek] do godziny 11.

o filmach:
Tajemnicza akademia sztuk pięknych
reż. Terry Zwigoff, USA 2006, 102’
Zmagania młodego artysty, Jerome'a Plata, który po ukończeniu gimnazjum, postanowił szlifować swój talent w niewielkiej Akademii Sztuk Pięknych na Zachodnim Wybrzeżu. Chłopak ma jedno marzenie: zostać największym artystą na świecie, takim jak jego ideał, Pablo Picasso. Niestety, umiejętności i piękno tworzonych przez Jerome'a portretów nie zostały docenione na zajęciach. Jego świat pełen jest szalonych, niekonwencjonalnych bohaterów. Jest tu: egocentryczny profesor (John Malkovich), artysta-nieudacznik (Jim Broadbent), który swój smutek i pretensje całego świata topi w alkoholu. Jest też pani profesor od historii sztuki (Anielica Huston), którą Jerome prosi o radę, trzeźwo patrzący na życie kolega z klasy (Joe David Moore), którego długoletnie doświadczenie pomaga Jerome'owi rozeznać się w skomplikowanych układach panujących na uczelni, tryskający energią współlokator z pokoju (Ethan Suplee), którego marzeniem jest nakręcić wspaniały film.


Cień wampira
reż. E. Elias Merhige, Luksemburg/USA/Wlk. Brytania 2006, 102’
Opowieść o procesie powstawania jednego z największych niemieckich filmów grozy, którego tytuł brzmi „Nosferatu -symfonia grozy”. Realizacja filmu przerywana była bardzo niesamowitymi i tajemniczymi zjawiskami - jedni członkowie ekipy ginęli w tajemniczych okolicznościach inni umierali. Jednym z ważniejszych wątków filmu jest skomplikowana relacja pomiędzy reżyserem filmu i odtwórcą głównej roli.

John Malkovich odtwarza w filmie rolę Friedricha Marnaua- reżysera „Nosferatu”. "Jest zaskakująco do niego podobny. Swoją grą znakomicie podkreśla, do jakiego stopnia człowiek ten ogarnięty był obsesją," mówi Katz.

Sam aktor o swojej kreacji mówi:
”Znajdą się ludzie, którzy gotowi są przyznać, że Murnau był uroczym człowiekiem. Ja uważam, że najlepiej podsumowuje go słowo: reżyser. Kojarzy się z nim samo przez się kilka przymiotników, z których nie wszystkie są przyjemne! Istotne w jego wypadku jest wykształcenie historyka sztuki i jego zaplecze kulturowe. Ekipa Murnaua byli to ludzie o szerokich horyzontach, a to zawsze jest bardziej interesujące. To poszerza obiektyw, kadr. Poszerza zakres odniesień. Przeczytałem większość literatury dotyczącej Murnau'a. Uważam, że zawsze trzeba wiedzieć, co stanowi punkt wyjścia dla przyszłej kreatywności aktora.

Powszechna fascynacja wampirami wynika prawdopodobnie z faktu, że lubimy być straszeni. To forma podniecenia. To granie na emocjach pierwotnych - strach przed ciemnością, nieznanym, przed obcym. Może nawet kwestie religijne - strach przed utratą duszy. Nosferatu jest wyjątkowy. Nie ma nic wspólnego ze zmysłowym typem wampira Drakuli, ale to mi się właśnie w nim podoba. Związane są z nim zagadnienia czasu, przemijania, zepsucia. Nasz film jest zabawniejszy i ma ów blichtr starych filmów.”
Kino Luna

ul. Marszałkowska 28

www.kinoluna.pl

Bilety wg obowiązującego cennika« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt