Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


15.07.2007, godz.: 10:00

Joga w Parku

JOGA W PARKU to cykl cotygodniowych spotkań z jogą, w okresie od 17 czerwca do 26 sierpnia br (w sumie będzie to jedenaście niedziel) na terenie Pola Mokotowskiego przy tzw. Małych Stawach, połączonych z wspólną praktyką i promocją zdrowego stylu życia.

Ramowy Plan spotkań:
10.00 - 10.20 rozpoczęcie spotkania, krótkie wprowadzenie na temat czym jest joga i jak ją ćwiczyć oraz wyjaśnienie kwestii porządkowo-organizacyjnych dla uczestników
10.20 - 12.00 wspólne wykonywanie asan
12.00 – 12.15 przerwa
12.15 – 13.30 wykład dotyczący różnych aspektów zdrowego stylu życia
13.30 – 14.00 relaks z muzyką na łonie natury

Uwaga! Zabierzcie ze sobą koc lub matę do ćwiczeń!


Zabiegani i zapracowani, bez najmniejszych szans na urlop. Mieszkańcy Warszawy coraz częściej wakacje spędzają za swoim biurkiem. Jedynym dniem, kiedy mają szansę na zasłużony relaks jest niedziela. Powstaje jednak pytanie – co można robić w upalny dzień w wielkim, dusznym i pełnym hałasu mieście? Teatry mają wakacyjną przerwę, w repertuarze kinowym także wyraźnie dostrzegalny jest syndrom letniego lenistwa a w centrach handlowych często psuje się klimatyzacja… Ludzie uciekają tam, gdzie mogą mieć choć chwilowy kontakt z naturą. Miejskie parki i zielone skwery przeżywają w tym czasie prawdziwe oblężenie. Leżenie plackiem na zielonej trawce jednak po jakimś czasie znudzi najbardziej wytrwałego mieszczucha.

Chcemy zachęcić Warszawiaków do wykorzystania letniej aury na aktywny wypoczynek i zaprosić ich do wspólnej praktyki JOGI. Lekkie ćwiczenia, wykłady o zdrowym stylu życia i relaksująca muzyka - a to wszystko w otoczeniu zielonego Pola Mokotowskiego – nie ma lepszego sposobu na spędzenie niedzielnego poranka w Warszawie.

Naszym celem jest pokazać jak najszerszemu gronu potencjalnych odbiorców czym jest joga i jakie niesie ze sobą korzyści. Jedną z najważniejszych jej cech jest to, iż może ją uprawiać każdy bez względy na wiek, kondycję fizyczną czy wyznanie, a zaangażowanie w praktykę może stać się pierwszym krokiem do zmiany stylu życia na zdecydowanie zdrowszy.

Dzięki regularnemu ćwiczeniu jogi niezwykle szybko i znacznie bezpieczniej niż w innych dyscyplinach (poprzez zminimalizowane ryzyko kontuzji) usprawniamy nasze ciało. Staje się ono bardziej elastyczne, dotlenione i po prostu piękniejsze. Znika stres i wszelkie napięcia, wzmaga się siła koncentracji, wzrasta odporność organizmu na choroby.

Wyniki badań potwierdziły wpływ jogi na niemalże wszystkie (!) fizyczne, fizjologiczne i psychologiczne zaburzenia. Jogini nie narzekają na bóle głowy i stawów, nie mają tez problemów z depresją czy nadawagą. Dzięki jodze uczymy się także akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy. Z jogą żyje się zdrowiej, pełniej i dłużej.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak duże korzyści niesie za sobą praktyka jogi, a jednocześnie wiemy, jak trudno czasem jest zdecydować się na podjęcie tzw. „pierwszego kroku”. Trudny wybór szkoły jogi, ograniczenia czasowe i finansowe, mnóstwo pytań i wątpliwości a także wrodzone wielu z nas lenistwo powoduje rezygnację z naszych początkowych planów.

Skorzystanie z zaproszenia na niedzielny spacer do parku jest proste, niezobowiązujące i przyjemne. Spotkanie z jogą doda nam energii i pomoże się zrelaksować.
Na całym świecie plenerowe spotkania połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz promocją zdrowego trybu życia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ruch i relaks podczas wspólnej praktyki jogi wytwarza mnóstwo pozytywnej energii, co bezpośrednio oddziaływuje na niesamowitą atmosferę takich mityngów. Zabiegani i zapracowani mieszkańcy wielkich aglomeracji miejskich doceniają takie inicjatywy i odwdzięczają się zazwyczaj wysoką frekwencją.

Od kilku już lat daje się obserwować prawdziwy ogólnoświatowy boom na jogę. Jogę ćwiczy już prawie 200 mln ludzi na świecie (poza Indiami). W Polsce w ostatnich czterech latach ta liczba wzrosła dziesięciokrotnie – z 3 tys. do 30 tys, a szacunkowo bezpośrednią styczność z jogą miało ponad 100 tyś Polaków. W naszym kraju działa już ponad 100 szkół jogi.

Pomysłodawcą projektu JOGA W PARKU jest Paweł Zatchej.
strona projektu Joga w Parku
udział w zajęciach na Polu Mokotowskim jest bezpłatny.« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt