Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


22.09.2006

X Festiwal Nauki - Noc Badaczy

W ramach Projektu Unii Europejskiej "Researchers Night 2006" ("Noc Badaczy - Faces behind Science", Kontrakt Nr 044769.) przygotowujemy na X Festiwalu Nauki specjalne atrakcje (15 - 24 września). Noc Badacza odbędzie się jednocześnie w wielu krajach Europy wieczorem - nocą 22/23 września. Jej celem ma być przybliżenie społeczeństwu sylwetki badacza, ukazanie specyfiki jego pracy, ale też i podkreślenie, że nie jest on żadnym dziwolągiem zamkniętym w wieży z kości słoniowej, że ma swoje zainteresowania poza zawodowe, rodzinę, lubi określone książki i muzykę, jest jednym z nas. Naukowcy, to ludzie o różnorodnych charakterach, zainteresowaniach i marzeniach. Ich wspólną pasją jest poznawanie - i tą pasją chcą się z Wami podzielić.

Pokażemy wspólne badania zespołów naukowych, elementy procesu dydaktycznego, młodych naukowców i ich motywacje oraz drogę od badań podstawowych do zastosowań praktycznych. Wszystkie imprezy przewidziane są dla małych grup, będą też w miarę potrzeby powtarzane, można przychodzić przez cały wieczór.

A oto konkretne propozycje (spotkania nr 151-170).
 • Ani chemia, ani fizyka, ale chemia fizyczna - nr 151, wizyta w laboratorium, w którym studenci i asystenci robią wraz z gośćmi doświadczenia. ukazujące znaczenie chemii i fizyki w zrozumieniu zjawisk dnia codziennego i wraz z Profesorem - dyskutują i podsumowują wyniki.
 • Czy dzieci mogą mieć zawał serca? - nr 153, spotkanie w formie pokazu, warsztatu, dyskusji odpowiadających na powyższe pytanie - interdyscyplinarne badania od biologii do fizyki i modeli teoretycznych
 • Doktorant też człowiek - nr 157, spotkanie z doktorantami - wiele form prezentacji ich zawodowych i hobbistycznych zainteresowań: filmy, wędrówki turystyczne, sporty ekstremalne…, warsztaty, zawody i konkursy, z wizyta w kąciku kulinarnym, wystawa starych przyrządów.
 • Technika w służbie ucha - nr 159, pasjonujące spotkanie z metodami diagnostyki w rinologii i ludźmi, którzy się na tym znają.
 • Szalona noc badacza w Jabłonnie - Zwierzęta w dzień i w nocy - nr 162, młodzi badacze wprowadzą w tajniki żywienia zwierząt i domowych pieszczochów, analizy pasz, hormonalnej gospodarki w organizmie. Przynieście zdjęcie ulubionego zwierzaka!
 • Sondujemy atmosferę - nr 163, obserwacja przygotowań do i wysłania meteorologicznej radio sondy z balonem, analiza wyników nadesłanych z sondy. Ogródek meteo, dawne przyrządy pomiarowe. Pokaz filmu o ochronie warstwy ozonowej, dyskusja o stabilności klimatu na Ziemi
 • Zasupłany promień świetlny - nr 160 pokaz dla dzieci i dorosłych jak współczesna technika pozawala na dowolne kształtowanie promieni światła. Warto też zapytać o zastosowania wojskowe!
 • Preparujemy mumię - nr 154,
 • Nowe metody na zwierzęce choroby - nr 164, młodzi pracownicy wprowadzą gości w świat współczesnych metod leczenia zwierząt (diagnostyka i terapia genetyczna, choroby zakaźne, funkcje wątroby, choroby przenoszone przez kleszcze).Opowiedzą o swoich poza zawodowych zainteresowaniach.
 • Nocny dyżur - nr 165, noc na ostrym dyżurze: ludzie, sprzęt, nauka. Będzie można porozmawiać z doświadczonymi lekarzami i ich studentami, zaznajomić się ze sprzętem pierwszej pomocy.
 • Jak zbadać sen? - nr 166,
 • Psycholog prawdę ci powie - nr 158, spotkanie w małych grupach warsztatowych poświęconych rozwiązywaniu problemów dnia codziennego, metody i techniki badań psychologicznych.
 • Drożdże nie tylko do ciasta - nr 161, spotkanie z grupą doktorantów i ich Panią Profesor, którzy w formie happeningu pokażą drożdże od każdej strony i to, jak potrafią one ludziom służyć. Wywiady, degustacje , podglądanie pączkowania, badania węchowe, konkursy…
 • Świat w którym żyjemy: od nano form do Wszechświata - nr 156 i 152, fizyka jest wszędzie !
 • Nasza planeta - Ziemia - nr 167, Wiele warsztatów i pokazów dla małych grup, (5-6 osób), powtarzane, z szerokiego zakresu fizyki.
 • Wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Ostrowiku - nr 168, obserwacje nieba przez teleskop.
 • Zmierzymy prędkość światła - nr 155, przygotujemy pokazy towarzyszące wykładowi akademickiemu.
 • Kawiarnia Naukowa - nr 169, podyskutujmy przy kawie o najciekawszych problemach fizyki.
Środki finansowe grantu wspomogły także materiały informacyjno-promocyjne Festiwalu.

więcej informacji o imprezie »« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt