Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.06.2007

I Piknik Historyczny czyli barwne święto historii

Muzeum Historii Polski zaprasza na niecodzienne wydarzenie ...
I Piknik Historyczny czyli barwne święto historii.


W niedzielę 10 czerwca na Polu Mokotowskim, od rana do wieczora, impreza dla wszystkich mieszkańców i gości stolicy. Dla tych, którzy interesują się historią i dla tych, którzy chcą ją poznać.

Mnóstwo dobrej zabawy i wiele atrakcji:
 • Festiwal Muzealny,
 • Smocze Królestwo, a w nim gry i zabawy dla najmłodszych,
 • konkursy,
 • warsztaty,
 • tańce „na dechach”.
 • Będzie też można zagrać w filmie.
 • Energii doda sernik w wykonaniu Karola Okrasy.
 • A wieczorem koncert Voo Voo!
  I Piknik Historyczny to wyjątkowy festyn, który w sposób niebanalny zaangażuje wszystkie zmysły uczestników tak, by każdy bawił się jak najlepiej, ale również wzbogacił swoją wiedzę i dowiedział czegoś interesującego na temat historii Polski i Warszawy. Gry i zabawy plenerowe, warsztaty, konkursy, tańce i muzyka wypełnią całą imprezę.

  Przygotowano też wyjątkową atrakcję – w trakcie imprezy ekipa młodych filmowców nakręci film, którego temat pozostaje na razie niespodzianką, ale na pewno będzie nawiązywać do historii. Wystarczy wziąć udział w castingu, nastawić się pozytywnie, a potem „zagrać na żywo”!

  W czasie Pikniku każdy ma szansę odwiedzić aż 35 muzeów z całego kraju! Festiwal Muzealny zaprezentuje dokonania placówek, ich ofertę, wydawnictwa i projekty. Jest to świetna okazja, by jednego dnia zobaczyć tak różnorodne zbiory i być w tak wielu miejscach.

  Niezwykłą multimedialną wystawę i ciekawe działania interaktywne i konkursy, przygotował organizator wydarzenia – powołane rok temu w maju, Muzeum Historii Polski, które zaprezentuje m.in. techniki i nowoczesne sposoby pokazywania eksponatów i obiektów historycznych.

  Dla najmłodszych przygotowano niezwykły, bo historyczny plac zabaw – Smocze Królestwo i Starogród – średniowieczne miasteczko. Będzie można poznać dawne gry i zabawy, również te, które znali nasi dziadkowie.

  Smocza Kompania wprowadzi w epokę rycerską, a Muzeum Opowiadaczy Historii, zaprasza na warsztaty i do świata baśni.

  Dla wszystkich Zabawa na dechach – zagrają Kapele Czerniakowska, Praska i pełne wdzięku Czarne Motyle. W atmosferze, jak z przedwojennych potańcówek na Saskiej Kępie czy na Bielanach, będzie można nauczyć się tańczyć walca, fokstrota lub sztajerka.

  W ramach organizowanego przez Muzeum Historii Polski cyklu Kultura kulinarna dawnej Rzeczypospolitej Klio w kuchni – przez cały czas trwania imprezy prezentowane będą tradycyjne techniki wyrobu serów, a o godzinie 17.00 na degustację staropolskiego sernika zaprasza gości mistrz kuchni Karol Okrasa.

  Na zakończenie Pikniku zagra gwiazda wieczoru – zespół Voo Voo.

  WSTĘP WOLNY!

  « zobacz pełny kalendarz »
  « powrót do strony głównej • brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


  zobacz pełny kalendarz imprez »

  Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

  Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

  zobacz więcej informacji »

  Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
  możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
  możliwość wypożyczenia rowerów
  możliwość wypożyczenia leżaków
  możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
  koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
  kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
  możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
  więcej imprez plenerowych (masowych)
  więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
  więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)  zobacz wyniki »  Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

  więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


  Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

  Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt