Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


17.09.2006, godz.: 11:00

Warszawskie Dni Recyklingu - Sprzątania świata 2006

Najbliższe dni w Warszawie upłyną pod hasłem selektywnej zbiórki odpadów. W dniach 12-17 września odbędą się Pierwsze Warszawskie Dni Recyklingu, impreza promująca recykling jako szansę na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi naszej planety. Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie o charakterze informacyjno-edukacyjnym adresowane do wszystkich mieszkańców Warszawy. Chcemy udowodnić, że tematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Można sprawić, by stała się źródłem przyjemnej, bezpiecznej zabawy. Zaplanowane na 12-17 września br. wydarzenia obejmują dwa seminaria i piknik rodzinny na Polu Mokotowskim.

Wtorek, 12 września br. należy do nauczycieli. To oni właśnie wychowują młode pokolenia, dla których - miejmy nadzieję - naturalną rzeczą będzie segregowanie śmieci i dbałość o środowisko naturalne. Dlatego zapraszamy nauczycieli oraz pracowników oświaty na bezpłatne seminarium pt. "Skuteczna edukacja recyklingowa w praktyce". Uczestnicy warsztatów edukacyjnych poznają możliwości uatrakcyjnienia szkolnych programów edukacyjnych poświęconych gospodarce odpadami; otrzymają również materiały edukacyjne.

"Dlaczego i jak upowszechniać selektywną zbiórkę odpadów w społecznościach lokalnych" - to tytuł kolejnego seminarium, które odbędzie się w czwartek 14 września. Przedstawiciele samorządów, przedstawiciele firm komunalnych, urzędnicy oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych i zarządcy spółdzielni zapoznają się z lokalnymi dokumentami regulującymi gospodarkę odpadami w Warszawie. Będą mieli też możliwość omówić warunki skutecznego i efektywnego systemu gospodarki odpadami we współpracy z przemysłem, organizacjami ekologicznymi itp. Zaprezentowane będą również najlepsze przykłady promowania selektywnej zbiórki odpadów w Warszawie.

Seminaria odbędą się w godzinach 11.00-14.00 w sali 324 Ministerstwa Środowiska (Ul. Wawelska 52/54). Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się pod bezpłatnym numerem INFOLINII CZYSTOŚĆ 0800 800 117.

Wydarzenie kulminacyjne Pierwszych Warszawskich Dni Recyklingu to eko-piknik familijny w Parku Pole Mokotowskie. Zapraszamy rodziny warszawskie już od godziny 11.00, kiedy to przyniesione surowce /szkło, papier, plastik, metal/ będzie można wymienić na kompost oraz sadzonki roślin. Od 13.00 ruszają konkursy i zabawy związane z selektywną zbiórką odpadów i recyklingiem. Na stoiskach prezentować się będą organizatorzy i partnerzy imprezy. Niewątpliwą atrakcją festynu będą też liczne występy i koncerty zespołów z Sidneyem Polakiem około 19.30 na czele. W programie również eko-zdjęcie wszystkich warszawiaków, którzy popierają recykling i chcą czystej i zielonej Stolicy. Eko-wioska Fundacji TP nie pozwoli się nudzić ani dzieciom, ani dorosłym, a ekologiczny plac zabaw firmy AG Complex zadowoli nawet najbardziej wybredne maluchy. Punktem kulminacyjnym Pierwszych Warszawskich Dni Recyklingu będzie specjalnie zaaranżowany na potrzeby eko-pikniku pokaz laserowy.

Pierwsze Warszawskie Dni Recyklingu są ważnym elementem wieloletniego programu edukacyjno-informacyjnego „Warszawa Stolicą Czystości”. Imprezę patronatem objęli: Pan Jan Szyszko - Minister Środowiska, Pan Kazimierz Marcinkiewicz - p.o. Prezydent m.st. Warszawy oraz Pan Piotr Lutyk - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Organizatorzy przedsięwzięcia to organizacje odzysku: Reba, Rekopol, Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL, Stowarzyszenie Forum Opakowań Szklanych oraz stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta.

Razem z piknikiem rodzinnym Pierwszych Warszawskich Dni Recyklingu na Polu Mokotowskim odbędzie się ogólnopolski finał Kampanii "Sprzątanie Świata" prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia.

Potrzeba tego typu działań jest niezaprzeczalna ze względu na nieustanny wzrost ilości odpadów oraz pilną potrzebę rozszerzenia ich odzysku i recyklingu. Okazuje się, że w ubiegłym roku mieszkańcy stolicy wytworzyli 7% ogólnej ilości odpadów choć stanowią 4,4% ludności Polski. Z 10 mln ton odpadów wyprodukowanych przez Polaków aż 700 tys. ton należy do Warszawiaków. Ciągle jeszcze zbyt wiele - bo aż 80% - wytworzonych przez nas odpadów trafia na składowiska, a jedynie 2% zostaje poddane recyklingowi surowcowemu.

więcej informacji o imprezie »« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt