Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


17.09.2006, godz.: 19:00

Przedstawienie "Czarowna noc, Męczeństwo Piotra Ohey'a"

Spektakl w Teatrze Współczesnym. Autor: Sławomir Mrożek. Występują: Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Jolanta Piętek, Maciej Marczewski, Janusz Michałowski, Andrzej Zieliński.
Przedstawienie przywołuje w pamięci najlepsze wzorce teatru kreacyjnego, z udziałem aktorów, którym budowanie atmosfery zabawy podszytej grozą nie sprawia najmniejszych trudności. W "Czarownej nocy" Krzysztof Kowalewski i Janusz Michałowski, jako dwaj panowie na delegacji zajmujący wspólnie pokój hotelowy, dali popis budowy związków międzyludzkich (...). Nastrój zagrożenia zacznie przenikać do domu Oheyów tym bardziej, im weselsze były początkowe sceny pouczeń, których Marta Lipińska (Oheyowa) nie szczędziła mężowi Krzysztofowi Kowalewskiemu (Piotr Ohey). Brawurze, z jaką zagrała tę scenę, towarzyszył żywiołowy śmiech widzów (...). Satyra Mrożka sięga głęboko i trafia boleśnie. Śmiechy rozlegające się wśród premierowej publiczności świadczyły niekiedy i o tym, że dla sporej jej części było to pierwsze zetknięcie z tymi tekstami.

Mrożek w Teatrze Współczesnym ...to już tradycja. Żaden z autorów polskich, czy też obcych, nie doczekał się na naszej scenie tylu premier, co właśnie Mrożek, było ich - dziesięć. Ich prezentacja zaczęła się równo czterdzieści lat temu kompozycją dwóch jednoaktówek ... Czarownej nocy i Zabawy.

Zabawę przypomnieliśmy już widowni w roku 1988. A tym razem zapraszamy na Czarowną noc ( hotelowe perypetie dwóch panów na delegacji) i na - rzadko goszczące na scenach - Męczeństwo Piotra Ohey'a (o strasznych skutkach " zagnieżdżenia się" w mieszkaniu pewnej rodziny ... tygrysa-ludojada).

więcej informacji o imprezie »« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt