Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


10.03.2007, godz.: 19:00

wariacje enigmatyczne! - spektakl w TO

Teatr Ochoty zaprasza na spektakl:

WARIACJE ENIGMATYCZNE
/ Eric Emmanuel Schmitt /

W willi na wyspie położonej na Morzu Norweskim pod kręgiem polarnym spotykają się dwaj mężczyźni gospodarz domu, wybitny pisarz, noblista - Abel (Zdzisław Wardejn) i odwiedzający go dziennikarz - Erik (Cezary Morawski). Ich niezwykle burzliwa rozmowa dotyczy skomplikowanego uczucia miłości do kobiety. Sztuka pełna jest zmian nastroju, narastających emocji, tajemnic. Opowiada o pragnieniu znanemu każdemu człowiekowi poszukiwania miłości absolutnej, o poświęceniu, lęku, tęsknocie i samotności. Piękna, momentami zabawna, ale również bardzo wzruszająca historia.

Tytuł sztuki: „Wariacje enigmatyczne” zaczerpnięty został z utworu angielskiego kompozytora Edwarda Elgara pod tym samym tytułem.

Eric Emmanuel Schmitt jest francuskim dramaturgiem, pisarzem i eseistą znanym w Polsce z książki „Oskar i Pani Róża”.
fragment wywiadu z autorem, TEATR nr 1-3/2000:
„(...)Czternaście wariacji wokół nieznanej melodii, to przypomina miłość. Kochać kogoś to znaczy tworzyć takie właśnie wariacje wokół melodii, której nigdy nie słyszymy, bo nigdy nie znamy tak naprawdę osoby, którą kochamy, mimo że wciąż się do niej zbliżamy.(...)”

Reżyseria: Ewa Marcinkówna,
Przekład: Barbara Grzegorzewska,
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska,
Muzyka: Jerzy Chruściński,
Obsada:
Cezary Morawski, Zdzisław Wardejn

Premiera: 12 stycznia 2006r.,

Spektakl trwa 110 min.

Ceny biletów: od 25 zł do 35 zł.

Teatr Ochoty:
ul. Reja 9

« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt