Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


26.01.2007, godz.: 12:00

konferencja prasowa - Biblioteka Narodowa w Bibliotece Europejskiej


goście specjalni:

Tomasz Merta i Jill Cousins

Biblioteka Narodowa
zaprasza na konferencję prasową

Biblioteka Narodowa w Bibliotece Europejskiej

goście specjalni:

Tomasz Merta
Jill Cousins
26 stycznia 2007 o godz. 12
w Sali Darczyńców
Biblioteki Narodowej
al. Niepodległości 213(wejście A)
Warszawa


Dnia 26 stycznia 2007 r. z okazji przystąpienia Biblioteki Narodowej do Biblioteki Europejskiej, odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział dr Jill Cousins, dyrektor Biblioteki Europejskiej oraz Tomasz Merta, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Europejska Biblioteka Cyfrowa ma już za trzy lata udostępnić przez internet ponad 6 milionów dokumentów cyfrowych. Obecnie, by je zobaczyć, trzeba odwiedzić setki bibliotek, archiwów i muzeów europejskich. Otwiera to przed Polską nadzwyczajną możliwość wirtualnego połączenia rozproszonych w różnych europejskich kolekcjach zbiorów polskich. Na jednej platformie użytkownik, poszukując np. psałterzy średniowiecznych, znajdzie zarówno te pochodzące z Francji i Anglii jak i Psałterz Floriański królowej Jadwigi i Psałterz Potockich znajdujące się w Bibliotece Narodowej w Polsce. Wielojęzyczność pozwoli dotrzeć do informacji o nich w różnych językach - polskim, angielskim i innych.

Konferencja będzie okazją do zadania pytań Jill Cousins - światowej sławy specjalistce w dziedzinie publikacji internetowych, znanej w środowisku akademickim ze swojej wiedzy z zakresu publikacji w biznesie oraz zarządzania firmami. Jej sukcesy sprawiły, że została osobą odpowiedzialną za stworzenie Europejskiej Biblioteki Cyfrowej w ramach programu Unii Europejskiej. Po konferencji prasowej o godzinie 13.00 w Audytorium im. S. Dembego, Jill Cousins wygłosi wykład poświęcony budowaniu Europejskiej Biblioteki Cyfrowej oraz wszelkim związanym z tym aspektom m.in. ochronie własności intelektualnej i praw autorskich.

Zarówno sam temat, jak i charyzmatyczna osobowość Jill Cousins będą aktualnym argumentem w dyskusji o szansach i zagrożeniach, które niesie ze sobą internet.

Po konferencji prasowej zapraszamy na lunch.26 stycznia 2007
godz. 12

Biblioteka Narodowa
al. Niepodległości 213
Sala Darczyńców (wejście A)« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Zobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt