Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


16.02.2007, godz.: 20:30

PAPRIKA KORPS, DEZERTER i P.A.I.N. - koncert

- Naprawdę mocne zakończenie karnawału dla fanów reggae, rocka i punk rocka - zagrają Paprika Korps, Dezerter i P.A.I.N. (Wielka Brytania)!!! Po koncercie impreza!

Data koncertu: 2007-02-16, piątek


STODOŁA
Wejście do klubu od godz. 19:00
Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:30
Zakończnie imprezy o godz. 3:00


Ceny biletów
w przedsprzedaży 25 zł
w dniu koncertu 30 zł


DEZERTER

Zespół powstał w maju 1981 w Warszawie. Pierwszy skład zespołu to: 'Robal' Robert Matera - gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski - perkusja, teksty i 'Stepa' Darek Stepnowski - bas. Później dołączył Darek Hajn 'Skandal' (wziął na siebie funkcję frontmana). Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi). Swój debiut koncertowy mieli na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 roku. W stanie wojennym SS-20 przemianował się na DEZERTER.
Pod koniec 1983 roku Dezerter nagrał singla dla Tonpressu: „Ku przyszłości”. Trudności z wydawaniem płyt skłoniły muzyków do założenia własnego miniwydawnictwa: Tank Records. Jego nakładem ukazały się kasety: „Jeszcze żywy człowiek” i „Izolacja”. W 1984 roku odszedł z zespołu Stepa, zastąpiony wkrótce przez Pawła Piotrowskiego. W następnym roku ze śpiewania zrezygnował Skandal (zmarł w 1995). Funkcję wokalisty ponownie przejął Robal.
Rok 1987 przyniósł zespołowi występ w Jarocinie i wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty „Underground Out Of Poland”. Dzięki operatywności ówczesnego menedżera grupy - Maćka Chmiela - w 1987 roku został wydany pierwszy (ocenzurowany) LP „Kolaboracja”.

Rok 1989, to kolejna płyta „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji). Dwa lata później zespół koncertuje w Europie Zachodniej: Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia, Skandynawii i Japonii. Następne wydawnictwo to „Jak powstrzymałem III wojnę światową” (1993) z archiwalnymi nagraniami Dezertera. Latem 1994 roku Dezerter nagrał album „Ile procent duszy?”.

W 1994 roku powstał film o grupie: „Dezerter - nie ma zagrożenia” (zrealizowany przez Pawła Konnaka). Kolejna płyta zespołu: „Deuter” (1995 rok) to przypomnienie utworów DEUTERA, z wokalem ‘Kelnera’ Pawła Rozwadowskiego (lidera zespołu DEUTER). Na basie zagrał Tony von Kinsky (zrezygnował z grania w zespole w 1999 roku, obecnie został zastąpiony przez Jacka Chrzanowskiego). Kolejne albumy to: „Mam kły mam pazury” – 1996 rok (nawiązujący tytułem do pisma Frontu Wyzwolenia Zwierząt) i „Ziemia jest płaska” - 1997.

Płyta zespołu „Decydujące starcie” została wydana w czerwcu 2001 roku (po raz kolejny płyta została nagrana w dwuosobowym składzie: Robert Matera i Krzysiek Grabowski, gościnnie na wiolonczeli zagrał Bolek Błaszczyk).

Rok 2002 obfitował w ciekawe koncerty min. z zespołami Conflict, Subhumans w Londynie (Trasa Angielska: największym wydarzeniem i najważniejszym celem tej trasy był koncert w Londyńskiej Astorii, dla kilku tys. zgromadzonych tam osób). Warto też wspomnieć o koncercie w Krakowie z Dead Kennedys i Chumbawambą. W większości koncertów Dezertera w 2002r. – w tym także podczas „Trasy Londyńskiej” - gościnnie występowała Kasia Nosowska (HEY).

Rok 2003 to m.in. trasa koncertowa z Moskwą, a także udział w festiwalu PRL w Warszawie i Katowicach. Dezerter wszedł do studia pod koniec maja 2004 - a już przed wakacjami ukazała się płyta: „Nielegalny zabójca czasu”. Jest to pierwsza płyta nagrana z nowym basistą Jackiem Chrzanowskim, grający również w zespole Hey. Znajdziemy na niej 14 utworów, dołączono też teledysk. Produkcją i organizacją nagrań zajął się sam zespół. Album był promowany jesienną trasą koncertową, na której gościem specjalnym był zespół Akurat. Drugą część trasy zespół zagrał wiosną 2005.

W kwietniu 2005 ukazało się pierwsze w historii zespołu DVD. Płyta zawiera zapis koncertu na X Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Zamieszczono na nim również wywiad z zespołem ilustrowany archiwalnymi materiałami.

Wiosną 2006 zespół zagrał kilka koncertów w Polsce i Niemczech (Berlin, Brema, Hamburg). 24 kwietnia miał swoją premierę dwupłytowy album „Punk’s Not Jazz”, na którym zebrane zostały najpopularniejsze piosenki Dezertera. Wydawnictwo związane jest z 25. urodzinami zespołu, które przypadły w maju 2006. W lipcu Dezerter wystąpił na festiwalu Rock For People w Czechach, a na jesieni zagrał kolejną trasę w Polsce.


PAPRIKA KORPS
Formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Kapela powstała w 1995 r., a nazwa grupy pojawiła się rok później. W początkowej fazie rozwoju zespół występował w dosyć nietypowym składzie (bas, perkusja, wokal i trzy gitary). Mimo że konfiguracja ta dawała ciekawe możliwości eksperymentowania z dźwiękiem, wieczne problemy koncertowe z "trzecim wzmacniaczem”˛ sprawiły, że zespół postanowił zrezygnować z jednej gitary.
Przez pierwsze cztery lata grupa tylko koncertowała mając na koncie nie wydaną płytę "Wiosenny siew".
Pod koniec 1998 r. w zespole pojawił się klawiszowiec, a zarazem wokalista Piotr Maślanka, a przełom nastąpił w czerwcu 1999 r., kiedy to muzycy nagrali materiał "Kolejny Krok".
W sierpniu 2000 r. zespół ruszył w pierwszą trasę koncertową po Polsce. Grudzień przyniósł pierwszy koncert za granicą - w Goerlitz w Niemczech, a w marcu 2001 r. zespół zagrał na pierwszym dużym festiwalu zagranicznym w Dreźnie.
10 sierpnia 2001 r. ukazała się kolejna płyta "Przede Wszystkim Muzyki". Znalazło się na niej 11 nowych, energetycznych utworów oraz 4 remiksy ich piosenek stworzone przez najlepszych polskich dubowych realizatorów. Lista krajów, które odwiedziła Papryka po wydaniu tego albumu jest bardzo długa: Polska, Czechy, Niemcy, Słowenia, Chorwacja, Dania, Finlandia, Słowacja, Rosja, Łotwa, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Laponia, Szwecja, Belgia i Irlandia. Co ciekawe, te wielkie wojaże nie spowodowały żadnych większych perturbacji personalnych. W 5-osobowym zestawieniu Paprika Korps grała nieprzerwanie od 1999 r.
Na początku marca 2004 r. ukazał się trzeci oficjalny materiał grupy - "Telewizor". 11 nowych piosenek, a w jednym z utworów ścieżkę sekcji dętej nagrali gościnnie muzycy zaprzyjaźnionej niemieckiej formacji ska Yellow Umbrella. Nową płytę promowała ponownie duża trasa koncertowa złożona z prawie 40 występów.

Koncert jest przeznaczony również dla osób niepełnoletnich. Jeśli nie skończyłeś jeszcze16 lat, to zapraszamy z jednym z rodziców.


Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej
"STODOŁA"
ul. Batorego 10

Wejście do klubu od godz. 19:00
Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:30
Zakończnie imprezy o godz. 3:00


Ceny biletów
w przedsprzedaży 25 zł
w dniu koncertu 30 zł« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt