Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


04.06.2011

Imieniny Polski

4 czerwca zapraszamy na Pole Mokotowskie na Imieniny Polski.

Imieniny Polski to pomysł na działanie, które w niezobowiązujący i radosny sposób pomoże nam poczud frajdę z bycia polskim społeczeństwem. Mobilizując jednego dnia indywidualne osoby, formalne i nieformalne grupy obywateli oraz instytucje, chcemy ułatwić nam zobaczenie siebie nawzajem i poczucie się dobrze – z tym, że tutaj żyjemy i z tym, jacy jesteśmy.
Wychodzimy z założenia, że wielu z nas, bez względu na wiek, płed, miejsce zamieszkania, robi ciekawe rzeczy i ma dużo pomysłów, wielu znajomych, osiągnięcia i potencjał. Na Imieninach po prostu to sobie pokażmy. Wszystko tak, żeby się nie zmęczyd, nie stresowad, nie wikład w polityczne i wykluczające dyskusje.
Imieniny to przede wszystkim okazja, żeby się spotkad: w parku, na podwórku, u znajomych. Dodać nowy, towarzyski wymiar naszej współczesnej, polskiej tożsamości. Mamy nadzieję, że pomysł społecznego świętowania o charakterze składkowym przyjmie się i zajmie stałe miejsce w naszych kalendarzach na początku lata – w każdą pierwszą sobotę czerwca.
Dlaczego Imieniny? Bo kojarzą się z przyjemnym spotkaniem znajomych i rodziny, wręczaniem prezentów, jedzeniem, życzliwością. Ale to tylko rozbieg dla naszej wyobraźni.
Zachęcamy, żeby każdy z potencjalnych uczestników tego święta poszukał własnej formuły, pomysłu na jego obchodzenie. A potem podzielił się tym pomysłem z innymi.
Do czego zapraszamy?
Trzy rodzaje uczestnictwa:
Zapraszamy partnerów, by na Imieniny zorganizowali u siebie w miejscowości dowolny rodzaj wydarzenia, np: koncert, warsztat, spotkanie, wspólne leżenie na trawie, jedzenie na czas. Najlepiej wykorzystać do tego celu sprawdzone zasoby, ludzi, z którymi współpracujemy, podopiecznych, rodzinę i ich talenty.
Każde zdarzenie będzie można umieścić na stronie www.imieninypolski.pl, która spełniać będzie rolę lustra, w którym się zobaczymy. Internetowa mapa z różnymi typami wydarzeń będzie również sposobem na promocję każdej inicjatywy z osobna oraz idei Imienin jako całości.
Projekt Społeczny 2012 jako pomysłodawca (ale nie właściciel pomysłu!) organizuje piknik na Polu Mokotowskim: z leżeniem na kocach, dancingiem, koncertami, animacją dla dzieci i nie tylko. Każda inicjatywa lub grupa osób, która chciałby się do nas przyłączy – jest zaproszona« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt