Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


25.06.2010, godz.: 17:30

ostatni tydzień czerwca w kinie Iluzjon

Już w najbliższy piątek 25 czerwca o godz. 20:00 zapraszamy na ostatni przed wakacjami SEANS Z FILMWEBEM, w którym wyświetlimy wybrany przez czytelników Filmwebu najgorętszy wakacyjny romans pary Dustin Hoffman – Anne Bancroft w ABSOLWENCIE Mike Nicholsa. (bilety w cenie 5 zł, a przed seansem konkurs z nagrodami)


29 czerwca przypada 10. rocznica śmierci VITTORIO GASSMANA – znakomitego aktora filmowego i teatralnego, reżysera, scenarzysty.

W kinie Iluzjon, obrazach Giuseppe De Santisa – GORZKI RYŻ (Riso amaro, Włochy 1948), Vittorio De Sici – SĄD OSTATECZNY (Il giudizio universale / Le jugement dernier, Francja/Włochy 1961) oraz Roberta Altmana – DZIEŃ WESELNY (A Wedding, USA 1978), przypomnimy trzy niezwykle wyraziste kreacje aktorskie tego amanta lat 50. ubiegłego wieku.

VITTORIO GASSMAN urodził się w 1922 roku w Genui. Początkowo studiował prawo, by z czasem porzucić Uniwersytet na rzecz rzymskiej Akademii Dramatycznej. Na deskach teatru debiutował w 1943 roku, trzy lata później zagrał w pierwszym filmie Preludium miłości. Ze względu na warunki zewnętrzne obsadzany był głównie w rolach amantów, jednak przez długi czas traktował film drugoplanowo, w pełni oddając się aktorstwu teatralnemu. Współpracował z największymi reżyserami tamtych lat: Viscontim, De Sicą, Monicellim, Scolą. Od 1953 zaczął grywać w Hollywood m. in. w Wojnie i pokoju. Był aktorem wszechstronnym, grał zarówno role komediowe (Sprawcy nieznani), jak i dramatyczne (Zapach kobiety). Gdziekolwiek by nie występował czy to na deskach teatru czy przed kamerą jego gra odznaczała się niezwykłą, brawurową, wręcz przesadną, ekspresją.


25.VI pt. 17.30 SZARŻA LEKKIEJ BRYGADY
20.00 SEANS Z FILMWEBEM - ABSOLWENT
26.VI sb. 18.45 ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA
20.00 POWIĘKSZENIE
27.VI nd. 18.15 BALANGA
20.00 JULIA
28.VI pn. 19.15 PO SEZONIE
21.00 KOYAANISQATSI
29.VI wt. 18.15 SĄD OSTATECZNY
20.15 GORZKI RYŻ
30.VI śr. 18.00 WETHERBY
20.00 DZIEŃ WESELNY
1. VII czw. 18.15 NAD RZEKĄ, KTÓREJ NIE MA
20.00 CO GRYZIE GILBERTA GRAPE’A?

więcej informacji o imprezie »

« zobacz pełny kalendarz »
« powrót do strony głównejbrak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »

Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:

więcej imprez plenerowych (masowych)
16%
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
15%
możliwość wypożyczenia rowerów
15%
możliwość wypożyczenia leżaków
12%
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
9%
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
9%
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
8%
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)
8%
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
6%
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
3%

głosów: 1040

« głosujZobacz najnowsze filmy z Pola Mokotowskiego w dziale TV!

więcej na TV.PoleMokotowskie.pl »


Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt