Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt


13.5.2010, godz.: 19:54, źródło: www.oko.com.pl

Dzien Bajki - impreza plenerowa

DZIEŃ BAJKI
SPOTKANIE ZE SKRZATAMI DLA DZIECI Z TEJ I NIE Z TEJ BAJKI
skwer przy ul. Baśniowej
16 maja 2010 (niedziela), godz. 15.00-19.00
wstęp wolny


Drogie Dzieci, Szanowni Państwo,

Do tej pory skrzaty i ich kuzynów (krasnale, leprechauny, Buggane, Bogle, Fir dhearg, Urisks, Boggarty, Popielnice, Łaźniki, Chobołdy, Skarbniki, Domowniki, etc.) można było spotkać m.in. w Irlandii, Szkocji, Anglii, Niemczech, Niderlandach, Austrii, Skandynawii, Francji, Belgii, Włoszech, na Bałkanach, Węgrzech, Białorusi, Ukrainie, Syberii, wzdłuż Apeninów. Na początku XXI w. istoty te szczególnie upodobały sobie Wrocław. W tym roku jednak zawitają do Warszawy: 16 maja 2010, na skwer przy ul. Baśniowej, w godz. 15.00-19.00, podczas DNIA BAJKI.

Tego dnia, w tym miejscu, dzięki niepowtarzalnej scenografii i oprawie plastycznej, będzie można poczuć klimat wioski zamieszkałej przez skrzaty i nauczyć się od nich wielu pożytecznych rzeczy: jak dbać o skrzaci ogród, czym zapełnić skrzacią spiżarnię, jak skroić skrzaci strój, jaka jest skrzacia szkoła, no i jak psocić.

Na Ochocie Dzień Bajki organizowany jest już po raz drugi. Tegoroczna edycja plenerowego święta, poświęcona jest skrzatom – z tej i nie z tej bajki. Bowiem gdzieś między nami, czy raczej obok nas żyją dzieci z autyzmem, które odbierają nasz świat i zachowują się tak jak zabłąkane w naszym świecie – elfy, trolle – tajemnicze i niepojęte.

Bieżący rok został ogłoszony przez UE m.in. rokiem przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Dlatego też Stowarzyszenie przyjaciół osób z autyzmem „Nie z tej bajki” oraz Ośrodek Kultury Ochoty zdecydowali się na wspólną realizację integracyjnej imprezy DZIEŃ BAJKI.

Gospodarzem tego bajkowego dnia na Baśniowej będzie – Michał Juszczakiewicz, znany aktor i konferansjer (telewizyjny program „Od przedszkola do Opola”).

Program:

ESTRADA
KOZIOŁEK MATOŁEK 2 – TEATR „BANIALUKA” z Bielska-Białej (spektakl trwa 60 min. )
„SKRZATY ROZRABIAJĄ” – program muzyczny KABARETU FIŚ (program trwa 90 min.)

NA TRAWIE
„WIELKOLUDKI” – TEATR PINEZKA (spektakl trwa 60 min.)
WALKA SMOKÓW – korowód i interaktywne widowisko plenerowe Teatru Lalek „Arlekin” z Łodzi

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Skrzaci Ogród
instalacje przestrzenne wykonane z gąbek i pudeł mocowane za pomocą taśm papierowych. Konstrukcje przygotowane do malowania przez dzieci
Skrzacia Wioska
przestrzenne makiety domków wykonanych z pudeł oraz parasoli, łączone za pomocą taśm papierowych. Konstrukcje przygotowane do malowania przez dzieci
Skrzacie Fantazje
plener malarski przy sztalugach
Skrzacie Czapeczki
zabawne czapeczki w różnych kolorach wykonane z kolorowych kartonów, fantazyjnie ozdabiane piórami, cekinami, futerkami itp.
Leśne Skrzaty
przestrzenne figurki skrzatów wykonane na bazie kuli styropianowej o średnicy 10-12 cm, ozdabiane kolorowymi bibułami, krepiną itp.
Malowanie woskiem (barwienie tkanin)
batik dla dzieci
Skrzacie Rabatki
układanie kompozycji ze świeżych, ciętych kwiatów
Ceramika
lepienie skrzacich garnków
Skrzacia spiżarnia
polne kwiaty, zioła, przetwory z leśnego runa
Spiżarnia polnej myszki
kompozycje z ziarna
Szczęśliwa szkoła skrzatów z tej bajki
warsztaty twórcze przygotowane przez Stowarzyszenie „Nie z tej bajki” oraz nauczycieli i terapeutów ze szkoły ze Szczęśliwickiej – (lekcja w-f: na przyrządach do integracji sensorycznej, piłkach rehabilitacyjnych, tory przeszkód; plastyka: malowanie dużych powierzchni rękami i nogami, muzyka: wspólne muzykowanie na różnych instrumentach, przyroda: dotykanie, wąchanie, smakowanie i słuchanie, poznawanie polisensoryczne, język polski: bajkoterapetyczne opowieści, matematyka: liczenie na własnoręcznie wykonanych liczydłach)

***
Projekt „DZIEŃ BAJKI” to wydarzenie artystyczne. Łączy w sobie działania z różnych dziedzin twórczości. Głównym jego celem jest popularyzacja bajki jako formy literackiej, promocja czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowań literackich dzieci i młodzieży, pobudzenie uczestników do twórczych działań, tworzenie pozytywnych relacji między dziećmi i dorosłymi przez wspólną zabawę.

DZIEŃ BAJKI – SKRZATY, inspiracją autorów projektu stała się książka holenderskiego pisarza Wila Huygena (z ilustracjami Riena Poortvliera, wyd. Instytut Wydawniczy PAX Agencja Handlowa „Korona”, wyd. II, Warszawa 1991), który z ogromnym poczuciem humoru opisał życie, obyczaje i tajemnice skrzatów: m.in. tajemniczy kalendarz, drzewo skrzaciego życia, budowę skrzaciego domu, obowiązki wobec zwierząt i przyrody, skrzacie legendy.

organizator: Ośrodek Kultury Ochoty, Stowarzyszenie Przyjaciół Osób z Autyzmem „Nie z tej bajki”

projekt sfinansowany ze środków m.st. Warszawy« przejdź do archiwum informacji »
« powrót do strony głównej

KOMENTARZE

tjqvlio
21Znzz <a href="http://iwzbkbu ucwaa.com/">iwzbk buucwaa</a>, [url=http://usyfsbtigpyc. com/]usyfsbtigpyc[/url], [link=http://ictkbaleswhv .com/]ictkbaleswhv[/link] , http://kgaiqcvhgmsc.com/

DODAJ KOMENTARZ
Twój podpis

Twój komentarz


brak imprez w tej kategorii w najbliższym czasie


zobacz pełny kalendarz imprez »

Pole Mokotowskie to idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Miła atmosfera, liczne puby i imprezy, to coś dla Ciebie!

Odwiedź dział rozrywka i zobacz jakie imprezy czekają na Ciebie w najbliższym czasie. Dowiedz się co ciekawego dzieję się na Polu Mokotowskim w pubach i klubach!

zobacz więcej informacji »Jestem zainteresowany / Uważam że to ciekawy pomysł:
możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego
możliwość wypożyczenia rowerów
możliwość wypożyczenia leżaków
możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, badminton, bule, ...)
koszulki jako pamiątka z Pola Mokotowskiego
kalendarz na 2012 rok ze zdjęciami z Pola Mokotowskimi
możliwość wypożyczenia książek do czytania na Polu
więcej imprez plenerowych (masowych)
więcej zajęć sportowych (rozgrywki)
więcej zajęć edukacyjnych (spacery z przewodnikiem, warsztaty, pokazy)zobacz wyniki »Strona główna  ::  Kalendarz imprez  ::  Przydatne informacje  ::  Historia Pola  ::  Wizja Pola  ::  Mapka Pola  ::  Galeria  ::  Forum dyskusyjne

Rozrywka  ::  Kultura  ::  Sport  ::  Zdrowie  ::  Psy  ::  Praca  ::  Edukacja  ::  Gastronomia  ::   Niepełnosprawni  ::  Konkursy  ::  Linki  ::  Kontakt